Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

„Patriotyczna Majówka” - obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

„Świętuj majówkę na biało – czerwono” to hasło towarzyszące obchodom 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, czyli „Patriotycznej Majówki”, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku, w dniu 26 kwietnia 2024.

Zależało nam na tym, by we współczesnej, przystępnej formie przypomnieć okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja i jednocześnie skłonić do refleksji na temat znaczenia patriotyzmu w czasach współczesnych.

2024-04-26

Udział naszej uczennicy w Powiatowych Eliminacjach Turnieju Ogólnopolskiego Wiedzy Pożarniczej

W piątek, 26 kwietnia 2024 roku, odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Ogólnopolskiego Wiedzy Pożarniczej, w których wzięła udział Olga Budzeń, uczennica klasy IIA SP Wicko. Nasza drugoklasistka zajęła czwarte miejsce w dogrywce o miejsce trzecie. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!

2024-04-26

Poznajemy zapomnianych bohaterów naszego regionu - zajęcia biblioteczne z uczniami klas starszych SP Wicko

To były niezwykłe zajęcia o zwykłym bohaterze. 64 lata temu, dokładnie 17 maja 1960 roku, na nieczynnej już stacji kolejowej w Tawęcinie miał miejsce wypadek, który sprawił, że Józef Dzida, młody kapral MO, przez kilka miesięcy nie schodził z łam prasy polskiej i zagranicznej. To dla niego stworzono wyjątkową nagrodę - medal za ofiarność i odwagę, której laureatami stali się, tak jak Pan Józef, inni codzienni bohaterowie.

Zajęcia czytelnicze dla uczniów SP Maszewko

W środę, 24 kwietnia 2024, uczniowie SP Maszewko wzięli udział w zajęciach bibliotecznych poprowadzonych przez Panią Magdalenę Kubiak - autorkę książki pt. "O Stilo i inne pomorskie legendy" i bibliotekarkę ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku. Opowiedziała o naszym regionie, zainteresowała także zagadkami dotykowymi znajdującymi się w tajemniczym worku oraz zagadkami dźwiękowymi, a na koniec z ogromną radością i serdecznością podpisała egzemplarze swojej książki. Wszystko to w ramach współpracy szkół z Gminy Wicko, promocji czytelnictwa i edukacji regionalnej dla uczniów z naszej gminy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za poświęcony czas i obecność.

2024-04-26

Uczniowie klas I-III pojechali do Słupska na przedstawienie teatralne pt. "Polskie miasta w baśni i legendzie"

W poniedziałek, 22 kwietnia 2024, uczniowie klas I-III wybrali się do Słupska na przedstawienie teatralne pt. "Polskie miasta w baśni i legendzie", w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa. Główni bohaterowie spektaklu - dziadek Kazimierz i wnuczek Bolek - zabrali oglądających, za sprawą czarodziejskiego lustra, do dawnych czasów, czasów baśni i legend. I tak dzieci poznały historię hejnału mariackiego, poznańskich koziołków, warszawskiego bazyliszka, legendę o królu Popielu czy naszym polskim godle z Orłem Białym. Wszyscy wyszli z przedstawienia pełni wrażeń i emocji.

2024-04-26

Niezwykły ekoprezent dla naszej szkoły od koordynatora koła uczniowskiego Green Wind, działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciekocinie

Nasza szkoła otrzymała niezwykły prezent od koordynatora koła uczniowskiego Green Wind, działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciekocinie!

Dla upamiętnienia Dnia Ziemi dostaliśmy piękną miododajną lipę drobnolistną oraz nasiona łąki kwiatowej do posadzenie na terenie naszej szkoły. To nie tylko wyjątkowy gest, ale również szansa na budowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów. Dzięki tym prezentom będziemy mogli pielęgnować naszą planetę i cieszyć się pięknem natury. Dziękujemy za troskę o naszą szkołę i otoczenie!

2024-04-26

Sukcesy naszych karateków w VIII Ogólnopolskich Zawodach Karate Goju Ryu w Gdyni

W sobotę, 20.04.2024, w Gdyni odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Karate Goju Ryu. W zawodach wzięło udział 135 zawodników z wielu klubów w konkurencjach: kumite, kata, san dan gi, tarcze, sumo, zapasy i droga smoka. Zawodnicy Klub Tradycyjnego Okinawa Goju Ryu Karate Do Wicko zdobyli łącznie 4 puchary i 32 medale - 14 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych.

2024-04-23

Jadłospis 22.04. - 26.04.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-04-21

W Szczenurzy odbył się trzeci bieg "Krasnala"

19  kwietnia 2024 na przyszkolnym boisku w Szczenurzy odbył się trzeci bieg "Krasnala" z cyklu czterech biegów o Grand Prix Gminy Wicko. Tradycyjnie biegacze z naszej szkoły starali się zaprezentować jak najlepiej, zdobywając przy okazji kilka medalowych miejsc. Brawo dla wszystkich startujących. Ostatni bieg odbędzie się pod koniec maja, a więc jest jeszcze trochę czasu na trening i dobre przygotowanie się do niego. Do zobaczenia na starcie!

Farma Alexa - Pierwszy w Polsce Rolniczy Park RozrywkiWięcej
Sea Park to pierwszy w Polsce park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza.Więcej
Łeba Park - Rodzinny Park RozrywkiWięcej