Egzamin ósmoklasisty już za

Źródło fot.: Image by katemangostar on Freepik

Obchody Tłustego Czwartku w szkole w Wicku

Dziś w naszej szkole było naprawdę słodko! Ci mali i ci trochę więksi degustowali pączki i pączusie bez wyrzutów sumienia i liczenia zbędnych kalorii. A dlaczego? Bo jesteśmy wierni tradycji Tłustego Czwartku, więc każdy miał prawo sprawdzić, jak smakują tłuste i słodkie wypieki z polewą i bez polewy, z posypką i z nadzieniem. Przecież to tylko raz w roku:)

2023-02-16

Apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2022/23 i podziękowania dla społeczności szkolnej

W czwartek, 16 lutego, na uroczystym apelu podsumowaliśmy wyniki nauczania z pierwszego semestru roku szkolnego 2022/23. Najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i gratulacje od Wicedyrektor SP Wicko, Pani Magdaleny Bartelik.

Zajęcia wystawowe o Mikołaju Koperniku w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Od środy, 15 lutego rozpoczęliśmy zwiedzanie wystawy "Mikołaj Kopernik. Życie i dzieło", którą otrzymaliśmy ze stołecznego Archiwum Polskiej Akademii Nauk. W ten sposób chcemy uczcić pamięć wielkiego astronoma, którego 550. urodziny wypadają już w najbliższą niedzielę. Udział w bibliotecznych zajęciach wystawowych, poświęconych jednemu z wybitnych Patronów 2023 roku, jest dostosowany do wieku uczniów, odwiedzających wystawę. Klasy I-IV - prócz samego zwiedzania i komentowania plansz ekspozycyjnych - rozwiązują zadania w kartach pracy z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Ponadto biorą udział we wspólnym czytaniu fragmentów biografii dla dzieci "Nazywam się Mikołaj Kopernik" autorstwa Błażeja Kusztelskiego i Bogusława Orlińskiego.

Obchody Roku Kopernika w klasie IIB

Uczniowie klasy IIB postanowili uczcić 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Na lekcji o genialnym astronomie wspólnie wykonali kilka folderów o sławnym torunianinie, z których również i inne klasy mogą przypomnieć sobie teraz najważniejsze informacje na temat autora "O obrotach sfer niebieskich". Nie zabrakło też wizerunków Kopernika. Prace drugoklasistów są wyeksponowane w nowym korytarzu na parterze i dostępne dla wszystkich, chcących pogłębić swoją wiedzę o Patronie 2023. Gratulujemy pomysłu i wykonania!

2023-02-15

Zajęcia o pomorskich legendach i ekspozycja prac marynistycznych w Mediatece

Jak się okazało, 14 lutego nie musi być tylko poświęcony obchodom Dnia Świętego Walentego. We wtorek klasa VB uczestniczyła w lekcji o pomorskich legendach, szukając w nich śladów prawdziwych miejsc w najbliższej okolicy. Piątoklasiści poznali garść historii regionalnej o terenach należących do Gminy Wicko i o ziemiach z nią bezpośrednio sąsiadujących. Wspólna rozmowa o legendach naszego regionu była też doskonałą okazją do weryfikacji zasłyszanych opowieści i sprawdzenia, co w nich jest zmyśleniem, a co prawdą. Omówienie zasad budowania opowieści legendarnych dla naszych uczniów stanowi także powtórkę wiadomości z języka polskiego, czym legenda różni się baśni.

2023-02-15

Walentynkowe pierniczki w wykonaniu uczniów klasy IIB

2023-02-14

Poczta Walentynkowa 14 lutego w naszej szkole!

14 lutego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowana została Poczta Walentynkowa. Tego dnia wszystkie chętne osoby mogły obdarować swoją Przyjaciółkę, Przyjaciela lub Sympatię własnoręcznie wykonaną Walentynką.

2023-02-12

Zapraszamy do obejrzenia wystawy o Mikołaju Koperniku

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy poświęconej życiu i twórczości Mikołaja Kopernika, który w tym roku jest jednym z Patronów 2023. Wystawa została udostępniona Bibliotece Szkolnej w Wicku przez Polską Akademię Nauk - Archiwum w Warszawie. Gorąco dziękujemy pracownikom stołecznego Archiwum PAN za wspaniały materiał edukacyjny dla naszych uczniów!
Opiekunowie grup uczniowskich z innych szkół (do 20 osób) zainteresowani zajęciami wystawowymi proszeni są o wcześniejsze uzgodnienie terminu przyjazdu do Biblioteki SP Wicko pod nr tel. 59 861 11 67, wew. do biblioteki 26 lub mailowo: biblioteka_sp_wicko@interia.eu

Wystawę będzie można zwiedzać do końca roku szkolnego. Naprawdę warto!