Egzamin ósmoklasisty już za

Źródło fot.: Image by katemangostar on Freepik

Jadłospis 15 - 18.04.2024

Jadłospis 15 - 18.04.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-04-15

Ósmoklasiści SP Wicko uczestniczyli w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych w Lęborku

We wtorek, 9 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Dniach Otwartych lęborskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasistów zapoznano z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025.

2024-04-15

Nasi uczniowie wzięli udział w przyrodniczych warsztatach edukacyjnych w Bibliotece Gminnej w Wicku

Dziękujemy za zaproszenie do Biblioteki Publicznej Gminy Wicko na bajki przyrodnicze podczas warsztatów edukacyjnych, przeprowadzonych przez Pana Łukasza Fuglewicza ze Słowińskiego Parku Narodowego.

2024-04-13

Siódmoklasiści w Paryżu - dzień czwarty

Ostatni dzień w Paryżu to przede wszystkim uczta dla ducha: odwiedziliśmy Luwr, jedno z największych muzeów na świecie. Jego zbiory liczą około 350 000 dzieł sztuki. Znajdują się tu prawdziwe perły światowego dziedzictwa kulturowego, m. in. "Nike z Samotraki", "Wenus z Milo", "Mona Lisa". Pełni pozytywnych wrażeń, bogatsi we wspomnienia, wracamy do domu. Au revoir, Paris!

Dzień Matematyki w szkole w Wicku

Dziś wielki  dzień w naszej szkole dla tych, co uwielbiają cyferki, ułamki i gry logiczne! Hol główny pierwszego piętra SP Wicko w piątek, 12 kwietnia 2024, stał się areną Dnia Matematyki. Skorzystali wszyscy uczniowie, atrakcji spod znaku Królowej Nauk nie brakowało, więc radości i pozytywnych emocji było też co niemiara!

Spotkanie autorskie z Darią Kaszubowską w Bibliotece Publicznej Gminy Wicko

W czwartek, 11 kwietnia 2024, do Biblioteki Publicznej Gminy Wicko zawitała regionalna pisarka i dziennikarka z Pomorza, Pani Daria Kaszubowska. W interesującym spotkaniu autorskim z mieszkańcami Gminy Wicko wzięły udział również nauczycielki SP Wicko. Była to pouczająca, oryginalna lekcja z dziejów Kaszub. Opowieści o niezwykłych ludziach zamieszkujących  te tereny, a także o wojennych losach cichych  bohaterów kaszubskiej ziemi opisane barwnym językiem przez młodą pisarkę - to wszystko stało się częścią popołudnia z literaturą w miejscowej bibliotece.

2024-04-12

"Miłoszowanie" dla naszych ósmoklasistów w Bibliotece Szkolnej w Wicku w wykonaniu aktorki Jolanty Juszkiewicz

"Miłoszowanie" to spotkanie z poezją Czesława Miłosza w wykonaniu aktorki Jolanty Juszkiewicz dla klasy VIIIA, które odbyło się w Bibliotece Szkolnej w Wicku na początku tego tygodnia (08.04.2024). Okazją do wysłuchania poetyckiego występu wielokrotnie nagradzanej twórczyni teatru wędrownego "Kropka Theatre" były obchody Roku Czesława Miłosza w Polsce.

Siódmoklasiści w Paryżu - dzień trzeci

Trzeciego dnia pobytu w Paryżu udaliśmy się do Wersalu, którego budowę rozpoczęto w 1668 roku. Miejscowość ta słynie z zespołu pałacowego, miejsca rezydencji królów francuskich. Pałac rozbudowany został przez Ludwika XIV. Z jego okien rozpościera się widok na wspaniałe ogrody. Zobaczyliśmy także Dzielnicę Łacińską, a w niej m. in. Uniwersytet Sorboński oraz kościół św. Genowefy - Panteon, w którym spoczywają szczątki takich osobistości, jak Wolter czy Maria Skłodowska - Curie. Dotarliśmy także do jednej najsłynniejszych budowli na świecie - katedry Notre Dame. Zwieńczeniem dnia był wieczorny rejs po Sekwanie.

Siódmoklasiści w Paryżu - dzień drugi

Drugiego dnia pobytu w Paryżu baaardzo dużo spacerowaliśmy. Wyprawę rozpoczęliśmy od placu Charles' a de Gaulle'a, przy którym znajduje się wzniesiony w XIX w. Łuk Triumfalny. Następnie udaliśmy się na dwukilometrowy spacer Polami Elizejskimi. Odwiedziliśmy też Muzeum Perfum oraz Galerię Lafayette. Duże wrażenie na uczestnikach wyprawy zrobiła Bazylika Sacré-Cœur, znajdująca się na wzgórzu Montmartre, na które najpierw... trzeba było się wspiąć. Wędrówka urokliwymi uliczkami Paryża dostarczyła nam wielu przyjemnych wrażeń. Nawet pogoda była dziś po naszej stronie.