Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Od listopada 2018 uczniowie klas IVa,b,c SP Wicko będą uczestniczyć w Programie Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”

Nasi uczniowie realizują realizację Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej pt.

Źródło obrazka: https://gis.gov.pl/o-nas/aktualnosci/427-bieg

Od listopada uczniowie klas IVa,b,c będą uczestniczyć w  Programie Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”.  Jest to kontynuacja zeszłorocznej akcji. Program został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Główne cele programu:

• opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane będą za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców.  Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów.

oprac. Katarzyna Monczak

c) 2009-2019 by szkolawicko.pl