Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2024-03-12

Podium dla naszych dziewcząt w turnieju piłki ręcznej!

Podium dla naszych dziewcząt w turnieju piłki ręcznej! Dziewczęta młodsze z naszej szkoły udanie zaprezentowały się w powiatowym finale turnieju piłki ręcznej, zajmując trzecią lokatę. Brawo!!!

Jadłospis 11.03.2024 - 15.03.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

Wiosenne spotkanie Klubu Dyskusyjnego Książki w Bibliotece SP Wicko

Na początku marca wiosnę w literaturze i kulturze przywitał Dyskusyjny Klub Książki. Co prawda, nie topiliśmy tradycyjnej Marzanny, ale wiosenny humor wszystkim dopisywał. Oprócz rozmowy o książkach i komiksach, zobaczyliśmy też relację REMCON-u w Gdańsku - trzydniowej imprezy, podczas której spotkali się "fani książek, gier planszowych, rytmicznych i elektronicznych, kultury azjatyckiej i fantastyki" - jak możemy przeczytać na stronie REMCON-u 2024 w Amber Arenie.

2024-03-11

Jak powstaje film animowany? - zajęcia biblioteczne dla klas starszych

"Bolek i Lolek" to nie tylko niezwykle popularna polska dobranocka. To także świetna okazja, by dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje film animowany, kim jest tzw. fazista, do czego służy folia animacyjna albo też jak długo trwa przygotowanie 10-minutowej tradycyjnej animacji filmowej.

2024-03-11

Nasza nauczycielka, Pani Marta Tandek uczestniczyła w II Konferencji Edukacyjnej pod hasłem "O edukacji rozmawiamy wspólnie. Szkoła Przyszłości w praktyce i przestrzeń w edukacji" w Gdańsku

W dniach 8-9 marca 2024 Pani Marta Tandek uczestniczyła w II Konferencji Edukacyjnej pod hasłem "O edukacji rozmawiamy wspólnie. Szkoła Przyszłości w praktyce i przestrzeń w edukacji", zorganizowanej przez Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz SP nr 27 im. Dzieci Europy w Gdańsku, pod patronatem Miasta Gdańska. W konferencji wzięło udział ponad 200 nauczycieli i dyrektorów z Pomorza, z małych i dużych miejscowości, ze szkół podstawowych, średnich i środowiska uniwersyteckiego. Konferencja składała się z paneli dyskusyjnych, debat, wykładów i prezentacji zaproszonych gości oraz warsztatów tematycznych, m.in z zastosowania AI w nauczaniu języków obcych czy z wykorzystania programu Canva w edukacji.

2024-03-08

Dzień Kobiet w naszej szkole

Tak świętujemy Dzień Kobiet. Moc życzeń dla Pań pracujących w szkole od dzieci ze świetlicy.

2024-03-08

IB na spacerze w poszukiwaniu wiosny

Wiosna, ach to Ty! 8 marca klasa IB poszukiwała wiosny w przedwiośniu. Wrócimy za tydzień w te same miejsca. Z okazji Dnia Kobiet dziękujemy bardzo za życzenia i kwiatki.

2024-03-05

Jadłospis 04.03.2024 - 08.03.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-03-01

Dzień Piżamy w szkole w Wicku

Pierwszego marca na szkolnych korytarzach królowały piżamy i szlafroki, były misie, tygrysy i inne postaci z bajek. Ale nie tylko. Były też ulubione przytulanki i mięciutkie kapcie. A wszystko to z okazji Dnia Piżamy, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.