Majowe święta już za

Herb Polski

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2024-02-12

Ferie zimowe w naszej szkole

Ferie zimowe, niestety, dobiegają końca. Jak wiecie, u nas w tym czasie działo się sporo i chyba jest to dobry moment na chwilę wspomnień! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkich relacji filmowych również na szkolnym facebooku :)

2024-01-28

Konkurs "Babcia i Dziadek świętują, wnuczęta portrety malują" zakończony!

Wybór nie był łatwy, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania oraz serca włożonego w wykonane prace!

Kryteria, które komisja konkursowa brała pod uwagę, to przede wszystkim samodzielność, kreatywność, oryginalność oraz kompozycja całej pracy. Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem.

Mamy przyjemność poinformować, że w kategorii dzieci w wieku 6-10 lat wygrała Nadia Gross ze Szkoły Podstawowej w Szczenurzy.

Natomiast w kategorii 11-14 lat upominek dla dziadków wygrała Anna Bladoszewska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

2024-01-28

Wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku gotowi do zbiórki!

Siema! Wolontariusze WOŚP ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku gotowi do zbiórki podczas 32. Finał WOŚP:) Ta niesamowita akcja charytatywna łączy nas od lat! W tym roku zebrała się grupa 16. pozytywnie zakręconych uczniów SP Wicko, którym nie jest straszna praca wolontariacka w niedzielę. Pełni entuzjazmu już nie mogą się doczekać zbiórki!

Bal karnawałowy

Ferie tuż, tuż, oficjalnie już od poniedziałku 29 stycznia 2024. My natomiast dziś podsumowaliśmy pierwszy semestr i nieoficjalnie powitaliśmy ferie zimowe, i weszliśmy tanecznym krokiem w ten wytęskniony czas wspólnej zabawy.

Najpierw odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas młodszych, a później dla uczniów klas starszych.

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2023/2024

W piątkowy poranek, 26 stycznia 2024, w małej sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel podsumowujący wyniki w nauce i osiągnięcia naszych uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2023/2024. Zapraszamy do obejrzenia fotoreacji z tego wydarzenia.

2024-01-26

Wyjazd do kina na nową wersję "Akademii pana Kleksa"

Tuż przed feriami zimowymi młodsze klasy SP Wicko miały okazję porównać tekst klasycznej lektury autorstwa patrona naszej szkoły z dotychczasową wersją filmową "Akademii pana Kleksa" i najnowszą produkcją filmową na motywach książki Jana Brzechwy. Jak zwykle w takich wypadkach, zdania były podzielone. Dzieciaki były bardzo zadowolone z wyjazdu do kina i z nowej wersji filmu o szkole profesora Ambrożego Kleksa.

Podsumowanie projektu "Czytelnicza środa" w kl. IIA

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klasy IIA podsumowali klasowy projekt "Czytelnicza środa" . W trakcie jego realizacji uczniowie co tydzień przygotowywali wybrane fragmenty z ulubionej literatury i czytali kolegom i koleżankom z klasy. Były baśnie, opowiadania i wiersze, książki detektywistyczne i tematyczne.

2024-01-25

Gmina Wicko po raz kolejny organizuje wyjazd edukacyjny dla kl.VII do Paryża

Gmina Wicko po raz kolejny organizuje wyjazd edukacyjny dla kl.VII do Paryża dla uczniów klas siódmych ze Szkół Podstawowych z Wicka, Maszewka i Szczenurzy. Wyjazd dla dzieci jest całkowicie darmowy. Wójt Gminy Wicko spotkał się 25 stycznia 2024 z dyrekcjami szkół, by wspólnie omówilić szczegóły wyjazdu. Podziękował również Radzie Gminy Wicko za wspólne działania na rzecz dzieci.

2024-01-25

Bohaterowie "Kamieni na szaniec" na lekcji w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Polskie Państwo Podziemne i działalność bohaterów "Kamieni na szaniec" były głównymi tematami historyczno-polonistycznych zajęć w Bibliotece Szkolnej w Wicku dla kl. VII, przygotowanych  pod kierunkiem polonstki Doroty Halas i bibliotekarki szkolnej Magdaleny Kubiak. W ten sposób nasi uczniowie mogli powtórzyć sobie najważniejsze wydarzenia z czasów okupacji niemieckiej w Warszawie, o których przeczytali w swojej lekturze.