Majowe święta już za

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2023-03-02

Zajęcia na basenie klasy IIIA

W czwartek, 2 marca 2023 kl. IIIA rozpoczęła naukę pływania w ramach projektu "NEMO". Uczniowie - pod okiem instruktora, Pana Zbyszka - bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, które rozpoczęły się od krótkiej rozgrzewki i zabaw oswajających z wodą. Już za tydzień kolejna lekcja pływania na basenie w Hotelu Saltic Resort & SPA w Łebie.

2023-03-01

Pomagamy Ukrainie

W dniach od 13 do 24 lutego w naszej szkole została przeprowadzona akcja zorganizowana przez Miejskie Lęborskie Koło Związku Ukraińców.

Cel akcji polegał na zbieraniu czystych puszek po konserwach oraz resztek świec (parafina, wosk) służących do sporządzania specjalnych świec dla wojska ukraińskiego, które na froncie boryka się z problemami oświetlenia i ogrzewania. Z dotychczas zebranych materiałów wolontariusze wykonali już prawie 400 specjalnych świec polowych przekazanych na Ukrainę. Tanim dla nas kosztem uczniowie i ich rodzice mogli pomóc w przetrwaniu trudnego czasu zimy ukraińskim żołnierzom walczącym o swój kraj.

W imieniu społeczności ukraińskiej dziękujemy uczniom i ich rodzicom, którzy zaangażowali się w tę akcję.

2023-02-28

Szachy w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W tym tygodniu powitaliśmy w naszej bibliotece dwa zestawy szachów. Coś dla młodszych i dla starszych miłośników królewskiej gry! Szczególnie drugi duży zestaw zachęca estetycznym wykonaniem, wielkością wykonanej z drewna szachownicy oraz pięknie rzeźbionymi pionkami i przede wszystkim figurami. Nic dziwnego, że tuż po odpakowaniu szachów znaleźli się pierwsi gracze - także i warcabów:) Wszystkich naszych uczniów, którzy chcieliby spróbować swoich sił w strategiach królewskiej gry, zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki Szkolnej w Wicku!

2023-02-27

„Moja Szymborska” – portret

Jaka Szymborska żyje w naszej pamięci? Poważna, dostojna starsza pani czy raczej młoda kobieta, z błyskiem w oku i uśmiechem na twarzy?  Okazuje się, że każdy nosi w sobie inny obraz poetki – tak przynajmniej wynika z portretów namalowanych przez młodzież z SP Wicko. Jedna osoba zapisana w pamięci na kilka sposobów – to nasz następny krok w realizacji ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”.

2023-02-23

Co na polskim dziś robimy? Lepimy, tworzymy…

W erze kultury obrazkowej niełatwo znaleźć sposób na to, by dzieci polubiły czytanie… Może więc pozwolić im na samodzielną adaptację znanych utworów literackich? Taką próbę nieco innego „opowiedzenia” znanej lektury podjęli uczniowie klasy IV a  na lekcji języka polskiego.  Czwartaki wykonały z plasteliny postacie występujące w popularnej książce Carla Collodiego pt. „Pinokio”. Jeśli komuś brakowało pomysłu na samodzielnie stworzoną postać, mógł ją wyciąć z gotowego szablonu. Później czwartoklasiści przedstawili własną (lub odtwórczą) wersję przygód pajacyka. Stworzyliśmy scenę, mieliśmy „kukiełki” – i sala lekcyjna stała się teatrem z prawdziwą, wyjątkowo wrażliwą widownią.

2023-02-23

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku czeka na wiosnę, czyta i rozmawia o książkach

... tak można byłoby opisać kolejne spotkanie członkiń DKK w Bibliotece SP Wicko. Ale to nie wszystko! Z dumą prezentujemy prace plastyczne naszych członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, które nie tylko czytają i polecają swoje literackie typy, ale też coraz odważniej piszą i to nie do szuflady, a także śmiało pokazują kolejne swoje talenty i niezwykłe możliwości plastyczne. Pozostaje nam tylko trzymać mocno kciuki za ich twórcze plany i artystyczny rozwój. Gratulujemy!

2023-02-21

Dzień Gier Komputerowych i Planszowych w szkole w Wicku

To miały być skromne obchody i zajęcia przypominające dzieciakom, że nie samym smartfonem i laptopem żyje człowiek... I że są również świetne planszówki, które potrafią dać taką samą radość, jak gry dostępne w rzeczywistości wirtualnej.  Jednak wszystko potoczyło się błyskawicznie i z rozmachem. Dzieciaki były zachwycone możliwością i liczbą gier, skumulowanych w jednym miejscu na parterze szkolnym. Choć i na I pierwszym piętrze starsze roczniki pozazdrościły maluchom i pokazały, co potrafią.

2023-02-20

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Już w przeddzień międzynarodowych obchodów Dnia Języka Ojczystego w szkole w Wicku klasy IV - VIII miały okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach z języka polskiego - tym razem Bibliotece Szkolnej w Wicku. Polonistka Joanna Jagodzińska i bibliotekarka szkolna Magdalena Kubiak przygotowały serię zadań i prezentacji, dzięki którym nasza młodzież mogła przekonać się o bogactwie mowy ojczystej.  Nie zabrakło językowych gier planszowych na czele ze scrabble, piosenek z łamańcami językowymi w różnych językach i  wspólnego tłumaczenia współczesnych znaczeń dawnych polskich archaizmów. Jednym słowem - działo się i nie było nudy. Miejmy nadzieję, że dzięki takim lekcjom nasi uczniowie będą pamiętali o znakach diakrytycznych w naszym alfabecie i wzbogacą swoją polszczyznę o kilka wartościowych, rdzennie polskich słów.