Data: 22-03-2024

W piątek, 22 marca 2024, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie rejonowym II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „MATHMAN”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Redkowicach. Z klas II – III naszą szkołę reprezentowała Marcelina Godula, z klas IV – VI Antoni Drzazgowski, zaś z klas VII – VIII Maciej Kiercul. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 50 szkół naszego województwa. Przez 90 minut walczyli oni z zadaniami matematycznymi osadzonymi w kontekście praktycznym. Według relacji naszych reprezentantów, zadania były bardzo zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Na wyniki konkursu będziemy musieli jeszcze zaczekać do 12 kwietnia, ale i tak jesteśmy dumni z naszych szkolnych matematyków. W czasie, gdy uczniowie rozwiązywali zadania, nauczyciele mieli możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawym wykładzie poświęconym uczniom zdolnym.

info i fot.: Ewa Jańczuk

Grafika 1: Udział naszych uczniów w etapie rejonowym II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „MATHMAN" w Redkowicach