Majowe święta już za

grafika: https://www.szkolawicko.pl/files/Herb_Polski.svg

2024-04-23

Jadłospis 22.04. - 26.04.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-04-21

W Szczenurzy odbył się trzeci bieg "Krasnala"

19  kwietnia 2024 na przyszkolnym boisku w Szczenurzy odbył się trzeci bieg "Krasnala" z cyklu czterech biegów o Grand Prix Gminy Wicko. Tradycyjnie biegacze z naszej szkoły starali się zaprezentować jak najlepiej, zdobywając przy okazji kilka medalowych miejsc. Brawo dla wszystkich startujących. Ostatni bieg odbędzie się pod koniec maja, a więc jest jeszcze trochę czasu na trening i dobre przygotowanie się do niego. Do zobaczenia na starcie!

2024-04-19

Konferencja metodyczna poświęcona dziedzictwu kulturowemu Kaszubszczyzny

19 kwietnia 2024, w piątek na Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku odbyła się konferencja metodyczna poświęcona dziedzictwu kulturowemu Kaszubszczyzny pt. "Historie rodzinne. Jak je zebrać, opracować i wydać?". W ramach konferencji odbyły się odczyty, wykłady i warsztaty dla zainteresowanych studentów, edukatorów i nauczycieli naszego regionu. W szkoleniu wzięła udział Magdalena Kubiak, nauczycielka - bibliotekarka SP Wicko.

Wśród zaproszonych gości honorowych był Pan Kazimierz Kleina, senator RP, który w swojej mowie powitalnej wspomniał też o naszej gminie i o wielkiej wartości, jaką niesie za sobą nauka języka kaszubskiego przez nauczycieli w szkołach podstawowych.

2024-04-19

Huczne obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w SP Wicko

W piątek, 19 kwietnia 2024, w naszej szkole obchodziliśmy jedno z najpiękniejszych świąt, święto naszej planety Ziemi.

To święto zmusza nas wszystkich do refleksji na temat natury i naszego jej traktowania. Na całym świecie 22 kwietnia obchodzić bowiem będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wtedy na całym świecie ludzie zaangażują się w akcje, których celem jest promowanie ochrony przyrody.

2024-04-18

Popołudnie literackie DKK w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W czwartek, 18 kwietnia 2024, przywitaliśmy wiosnę razem z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Symbolicznie utopiliśmy literacką Marzannę. Nie zabrakło opowieści o swoich projektach komiksowych, literackich i czytelniczych naszych uczennic. Był też czas na kolejne literackie rekomendacje i nietrafione książkowe "niepolecajki".

2024-04-18

Gminne eliminacje piłkarskie na stadionie w Charbrowie

W czwartek, 18 kwietnia 2024, na stadionie piłkarskim w Charbrowie odbyły się gminne eliminacje w piłce nożnej chłopców. W eliminacjach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. Bardzo udane zawody rozegrali chłopcy młodsi w ramach Igrzysk Dzieci, którzy pewnie pokonali swoich kolegów z Maszewka i Szczenurzy, awansując do finału powiatowego. Odbędzie się on w Nowej Wsi Lęborskiej. Drużyna chłopców starszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła trzecie miejsce.

2024-04-16

Wręczenie nagród w konkursie plastycznym

W wtorek, 16.04.2024, czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w uroczystym wręczeniu nagród w konkursie plastycznym " Dzika przyroda wokół nas". Zofia Maniecka z klasy IIIa zdobyła I miejsce, Anna Bladoszewska z klasy Va zdobyła II miejsce, Agata Szymborska z klasy Vb zdobyła III miejsce, a Stanisław Stawarz z klasy Ib otrzymał wyróżnienie.

2024-04-15

Jadłospis 15 - 18.04.2024

Jadłospis 15 - 18.04.2024

Jadłospis może ulec zmianie.

2024-04-15

Ósmoklasiści SP Wicko uczestniczyli w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych w Lęborku

We wtorek, 9 kwietnia 2024 roku, uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Dniach Otwartych lęborskich szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasistów zapoznano z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025.

Farma Alexa - Pierwszy w Polsce Rolniczy Park RozrywkiWięcej
Sea Park to pierwszy w Polsce park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów, jak również kulturą i historią regionu Pomorza.Więcej
Łeba Park - Rodzinny Park RozrywkiWięcej