Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Szkoła Podstawowa
im. Jana Brzechwy w Wicku

ul. Parkowa 4, 84-352 Wicko
tel./fax: 59 8611167
szkola_wicko@go2.pl
Zespół Szkół w Wicku
Aktualności SU
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Samorząd Uczniowski / Aktualności SU

 Aktualności SU


 rok szkolny 2015/2016


 Aktualności SU

PRZEGLĄD WYDARZEŃ ZORGANIZOWANYCH
przez Samorząd Uczniowski
w I semestrze 2015/2016

Aktualności SU

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Aktualności SU

 Aktualności SU

Konkurs na plakat zachęcający do zmiany obuwia

 Aktualności SU

Aktualności SU

Diagnoza potrzeb uczniów

Aktualności SU

Aktualności SU

Dyskoteka szkolna

 Aktualności SU

 Aktualności SU

 Aktualności SU

 Aktualności SU

Walentynki

Aktualności SU

Aktualności SU

Aktualności SU

Skrzynka dobrych pomysłów

 Aktualności SU

Systematyczne spotkania Samorządu Uczniowskiego

 Aktualności SU

Przez cały rok trwa akcja „Szczęśliwy numerek”, zbierania makulatury oraz zakrętek. 

 Aktualności SU
OTRZĘSINY PIERWSZAKÓW

Aktualności SU

13 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny uczniów klas pierwszych Gimnazjum. Polegało one na tym, że uczniowie z poszczególnych klas mieli do wykonywania zadania wymyślone przez starszych kolegów. W ten sposób powitaliśmy naszych zdolnych pierwszaków. :D
Aktualności SU

Aktualności SU

Aktualności SU

Aktualności SU

Aktualności SU

Aktualności SU

 

 
Hej praca, praca hej !Spotkanie trójek klasowych, dyskusja w organizacji w roku szkolnym 2015/2016.

PRACUJEMY!

Aktualności SU

 

Aktualności SU

 

 

 

 Aktualności SU

 


 

rok szkolny 2014/2015

 


 

 Aktualności SU

 Wybory SU - udział Gimnazjum w Wicku
w ogólnopolskim projekcie "Samorządy mają głos", organizowanym przez 
Centrum Edukacji Obywatelskiej

 Aktualności SU

   W ramach ogólnopolskiego projektu Samorządy mają głos", gimnazjaliści z Wicka zaangażowali się w kampanię wyborczą SU. Kandydaci na przewodniczących reklamowali swoją osobę poprzez liczne ciekawe plakaty, które podobały się uczniom naszego gimnazjum. 18 września w Zespole Szkół w Wicku odbyła się debata przedwyborcza na Przewodniczego Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami na przewodniczącego byli Alicja Wiertel i Michał Hebel, uczniowie klas III. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Piotrowska, uczennica klasy II.

Aktualności SU
Aktualności SU

Aktualności SU

Wybory na przewodniczącego SU odbyły się 30 września 2014, tak samo jak w innych szkołach w Polsce, które przystąpiły do projektu CEO. Uczniowie naszej szkoły głosowali na przerwach: po pierwszej, drugiej i trzeciej lekcji.

Aktualności SU

Uprawnionych do głosowania było 168 osób, natomiast głosowało 127, przy czym 2 głosy były nieważne. Wszystko poszło sprawnie i zgodnie z planem. Komisja wyborcza w składzie: Krystian Kruszyński, Nikola Stojek oraz Adrianna Gil nadzorowała prawidłowy przebieg wyborów.

Przewodniczącym SU została Alicja Wiertel.

Aktualności SU

Ku naszemu zdziwieniu przewaga głosów była duża, nasza nowa przewodnicząca zdobyła 79 głosów na 127 głosujących. Michał otrzymał 46 głosów.

 

oprac. Katarzyna Piotrowska

Aktualności SU

Debata przedwyborcza Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015

Aktualności SU

  W czwartkowy poranek, 18 września 2014 roku, na dużej sali gimnastycznej odbyła się debata przedwyborcza kandydatów na Przewodniczego Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Wicku. W tym roku kandydatami są: Alicja Wiertel i Michał Hebel - uczniowie klas trzecich. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Piotrowska, uczennica klasy IIA.

Aktualności SU

Aktualności SU

Aktualności SU

  Jako pierwsza wystąpiła Alicja. Razem ze swoim sztabem przedstawiła swój program wyborczy i oczywiście rozdała cukierki! Michał wystąpił po Alicji. Ze swoim sztabem wyborczym opowiedział gimnazjalistom, jak to będzie, gdy to on wygra.  Gdy Michał zakończył swój występ filmikiem, zadaliśmy kandydatom po dwa pytania. Cała debata przebiegła pomyślnie, podobała się uczniom. Kandydatom życzymy POWODZENIA!!! Wybory odbędą się we wtorek, 30 września 2014.

oprac. Katarzyna Piotrowska

 

Aktualności SU

 Przed nami wybory SU w roku szkolnym 2014/2015.
Szczegóły wkrótce:)

 


 

rok szkolny 2013/2014

 


Aktualności SU

Sportowy Szalony Piątek

Aktualności SU

W ramach projektu "Żyj smacznie i zdrowo" Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował Sportowy Piątek dla uczniów ZS Wicko. Podczas przerw międzylekcyjnych  prowadzone były zajęcia z aerobiku i tańca belgijskiego. Wszyscy chętnie włączyli się we wspólną zabawę.
 Aktualności SU
Również tego samego dnia Samorząd Gimnazjum zorganizował Turniej Sportowy dla klas II-III SP. Wśród konkurencji były m.in. przekładanie szarf, rzut do celu, pajączek i wiele innych. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni jabłkiem i gruszką zgodnie z hasłem "Żyj smacznie i zdrowo". Nagrody zostały ufundowane przez SU Gimnazjum.
                                                                        Samorząd Uczniowski 
   Patrycja Dudzik      
           Katarzyna Piotrowska     

 Aktualności SU

Z wizytą w Schronisku

 Aktualności SU

   W ubiegłym roku szkolnym do czerwca trwałaAkcja "Stop pustym miskom - pomóż schroniskom" oraz "Koc dla zwierzaka bezdomniaka". Za pieniądze zarobione w kawiarence organizowanej przez SU i świetlicę szkolną zakupiono  suchą karmę, puszki, makaron itp. Do tego wszystkiego dołączone zostały jeszcze dary, które zostały zebrane w świetlicy szkolnej przyniesione przez naszych uczniów. Udało się również pozyskać kilka kołder, kocy, dywaników, ręczników i misek:) W czwartek, 14 listopada 2013 nauczyciele zawieźli dary do schroniska:) Radości nie było granic - zarówno ze strony opiekunów schroniska, jak i z naszej, że udało nam się ją sprawić, a przede wszystkim, że wszystkie dary trafiły do biednych zwierzaków przed zimą i chociaż troszeczkę ogrzeją ich samotny żywot… Wszystkim, którzy wsparli akcję, gorąco dziękują mieszkańcy schroniska wraz z opiekunami oraz organizatorzy.

 Aktualności SU
Wybory w Gimnazjum w Wicku

Aktualności SU

W naszej szkole każdy uczeń mógł zgłosić swoją kandydaturę na przewodniczącego SU. Dzień przed wyborami ogłosiliśmy ciszę wyborczą, a komisja wyborcza przygotowała karty, które zostały opieczętowane i przekazane pani dyrektor Róży Majchrzak.

W dzień wyborów został otwarty lokal wyborczy, również przygotowany poprzedniego dnia. Tu do trzeciej godziny lekcyjnej można było oddać swój głos.

 Wybory przebiegały według ustalonego porządku, a następnie członkowie szkolnej komisji wyborczej w składzie: Mirosława Krzyżanowska, Oliwia Manthey, Patrycja Bojke - przeliczyli głosy i sporządzili protokół powyborczy.

 Przewodniczącą SU w Gimnazjum w Wicku została Michalina Piotrowicz, której gratulujemy i życzymy powodzenia!!! 

Aktualności SU


Aktualności SU

Po debacie przed wyborami

 Aktualności SU Aktualności SU

 Dnia 20. września w gimnazjum odbyła się debata przedwyborcza na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Kandydowały dwie uczennice klas trzecich: Michalina Piotrowicz i Justyna Horbacz.

 Spotkanie poprowadziła Dominika Zielińska, uczennica klasy pierwszej. Pomagała jej Katarzyna Piotrowska. Wydarzenie uwiecznił na filmie Kryspin Skrzyński. Jako pierwsza wystąpiła Justyna. Wraz ze swoim sztabem wyborczym przedstawiła plany dotyczące zmian, jakie miałyby nastąpić po wygraniu przez nią wyborów. Mówiła m.in. o przyszłości szkoły i zmianach, które chce wprowadzić. Jednak największą atrakcją okazały się być rozdawane wszystkim cukierki.

 Druga kandydatka - Michalina, przedstawiła wyborcom własne pomysły, po części w formie filmiku. Zawierał on opinie uczniów na jej temat oraz piosenkę pt. ,,Chcę tu zostać”, lecz z własnym tekstem, którą zagrały i zaśpiewały dwie koleżanki z jej sztabu wyborczego.

Kolejną z atrakcji były ulotki rozdawane dla wszystkich uczniów oraz słodkie upominki w formie cukierków.

 Aktualności SU


Aktualności SU

 Samorządy uczniowskie
mają głos cały rok!

Aktualności SU

W roku szkolnym 2013/14 Samorząd Uczniowski  Gimnazjum w Wicku przystąpił do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”, której celem było wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz SU.

Nasza szkoła, biorąc udział w akcji, otrzymała materiały merytoryczne oraz miała możliwość zalogowania się na specjalnej platformie internetowej (http://wybory.ceo.org.pl/wizytowka?id=855). Udział w akcji jest pierwszym krokiem do dalszego udziału w programie „Samorząd uczniowski”.

 Aktualności SU

c) 2009-2018 by szkolawicko.pl
wcag 2.0 - artwolan.pl
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem