Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" - to się czyta w szkole w Wicku - podsumowanie Bibliotecznego Konkursu Czytelniczego

We wtorek, 10 stycznia 2017, Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Wicku dokonała podsumowania Konkursu Czytelniczego poświęconego książkom niezwykle popularnej serii dziecięcej w Szwecji, ale także i w naszym kraju. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to autorski pomysł Martina Widmarka z oryginalnymi ilustracjami Heleny Willis. W Polsce wszystkie książki z tej serii opatrzone specjalnym dużym drukiem ułatwiającym dzieciom czytanie wydane są przez poznańskie wydawnictwo „Zakamarki”, które postanowiło ufundować dla najlepszych czytelników ze szkoły w Wicku nagrody książkowe – gadżety związane z przygodami Lassego i Mai (zakładki do książek, mapa wyspy Valleby, gdzie rozgrywa się akcja książek o małych detektywach) oraz nową część serii, a także zeszyt z łamigłówkami inspirowany przygodami Lassego i Mai. Dodatkowo krajowy dystrybutor sfilmowanej wersji „Biura detektywistycznego Lassego i Mai” -  Kino/Nowe Horyzonty - podarował naszym uczniom plakaty do tego filmu, który niedawno miał swoją premierę w polskich kinach.

W konkursie najlepiej spisali się uczniowie kl. IV B Szkoły Podstawowej w Wicku, z których większość sięgnęła po detektywistyczne książki Widmarka. Spośród czwartaków bezkonkurencyjnym zwycięzcą okazał się Tymoteusz Wroński, który przeczytał wszystkie dostępne w Bibliotece Szkolnej w Wicku części „Biura detektywistycznego…” – łącznie 18 książek. Tymkowi serdecznie gratulujemy, a sponsorom Bibliotecznego Konkursu Czytelniczego gorąco dziękujemy za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.