Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Finał obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół w Wicku

W środę, 14 grudnia 2016, podsumowaliśmy na małej sali gimnastycznej obchody Roku Henryka Sienkiewicza w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół w Wicku. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas na spotkanie autorkę biografii pt. "Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu", p. Annę Czerwińską - Rydel, uznaną pisarkę dla dzieci i młodzieży z Gdańska.

Spotkanie z gdańską pisarką było możliwe, dzięki fundatorowi imprezy - Restauracji Ewa Zaprasza w Sasinie. Gorąco dziękujemy w imieniu wszystkich uczestników spotkania z p. Anną Czerwińską - Rydel. smile

Autorka podczas rozmowy z uczniami przypomniała im podstawowe wiadomości o autorze "W pustyni i w puszczy", cytowała wypowiedzi Sienkiewicza pochodzące z wywiadu z pisarzem sprzed przeszło 100 lat, jakiego udzielił na początku XX w. jednemu z dziennikarzy. Mówiła również o swoim własnym bogatym dorobku pisarskim i wielu biografiach sławnych ludzi, które już dotychczas napisała. Dzieci chciały też dowiedzieć się, jak to jest pisać książki i w jaki sposób można się do tej czynności przygotować.

Był to też dobry moment do podsumowania Gminnego Konkursu Literackiego, w którym laureatami zostali uczniowie z Wicka i Szczenurzy, łącznie 20 osób.

Oto wyniki konkursu:

kat. Gimnazjum

I miejsce Malwina Koss

II miejsce Magdalena Górecka

III miejsce Oliwia Gil

kat. SP

I miejsce Tatiana Piotrowska

II miejsce Karolina Antoszek

III miejsce Amelia Jarząb

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Gratulujemy!

Fundatorami nagród w konkursie byli:

Muzeum Historii Polski w Warszawie

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie