Finał Całorocznego Pogotowia Literackiego w klasach IIC i IIIA SP
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Finał Całorocznego Pogotowia Literackiego w klasach IIC i IIIA SP

klasa II C

W środę, 11 maja 2016, podsumowaliśmy dokonania uczniów II C i III A  w Całorocznym Pogotowiu Literackim. Jednym z elementów CPL-u był m. in. udział naszych uczniów w konkursie interdyscyplinarnym  inspirowanym twórczością braci Grimm.

Finał Całorocznego Pogotowia Literackiego w klasach IIC i IIIA SP

Aktorzy z IIC przygotowali specjalie na tę okazję premierę "Czerwonego Kapturka", zrealizowaną samodzielnie przez dzieci, bez jakiejkolwiek ingerencji dorosłych. Wyszło znakomicie i spontanicznie. Były nawet specjalnie wykonane na premierę ręcznie robione biletysmile.

Trzecioklasiści w rewanżu zaprezentowali nakręcony telefonem komórkowym spektakl na podstawie "Kopciuszka".

Finał Całorocznego Pogotowia Literackiego w klasach IIC i IIIA SP

Na koniec każdy z uczestników projektu i Grimmowego konkursu otrzymał nagrody, a wychowawczynie obydwu klas dostały Dyplomy dla swoich podopiecznych na pamiątkę ukończenia CPL-u.

Jeszcze raz serdecznie gratuluję wykonawcom, a koordynatorom projektu bardzo dziękuję za współpracę.

Fundatorami nagród są: Firma Księgarska Olesiejuk, Wyd. Literatura z Łodzi, Wyd. Adamantan z Warszawy, Skrzat z Krakowa, Zakamarki z Poznania, Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz i Nasza Księgarnia oraz Muzeum Braci Grimm i Urząd Miasta Kassel, szwajcarskie Wyd. Diogenes z Zurichu, Bank BPS S.A., PKO BP Bankowy PTE, Biuro Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, Biuro Rzecznika Praw Dziecka.