Siódma edycja Turnieju „Na przełaj przez lektury” dla czwartoklasistów
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Siódma edycja Turnieju „Na przełaj przez lektury” dla czwartoklasistów

Siódma edycja Turnieju „Na przełaj przez lektury”
dla czwartoklasistów

Turniej „Na przełaj przez lektury” ma już wieloletnią tradycję w naszej szkole. Do tej pory sześć pokoleń czwartoklasistów uczestniczyło w „literackich naprzełajach”, bawiąc się i ucząc języka polskiego podczas zajęć w jesiennym plenerze. Nie inaczej było i tym razem, czyli w piątkowy poranek, 9 października 2015. 28-osobowa grupa czwartoklasistów została podzielona na siedem czteroosobowych drużyn, z których każda musiała wykonać 8 zadań na stanowiskach rozrzuconych po całym obszarze terenów przyszkolnych. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali sędziowie, wyłonieni z szóstych klas. Dwa lata wcześniej to oni byli uczestnikami turnieju. Poszczególne konkurencje wymyślono w ten sposób, by nawiązywały do omówionych już przez czwartoklasistów lektur szkolnych, a jednocześnie by pobudzały kreatywność, wyobraźnię i sprawność ruchową uczniów. Najlepsza okazała się drużyna „Orłów” w składzie: Artur Goike, Beata Maszota, Tomasz Ozimek, Paulina Zych – która zdobyła łącznie 41,5 pkt.

Siódma edycja Turnieju „Na przełaj przez lektury” dla czwartoklasistów

Drugie miejsce zajęła drużyna „Super gwiazdeczek” w składzie: Nikola Cheba, Aleksandra Grubba, Julia Kondratowicz i Aleksandra Wolańska – z ilością 40 pkt.

Siódma edycja Turnieju „Na przełaj przez lektury” dla czwartoklasistów

Trzecią lokatę zajęły „Kunegundy” w składzie: Ewelina Detlaf, Zuzanna Gołębiewska, Wiktoria Karszna i Sylwia Klawikowska, zdobywając 36,5 pkt.

Siódma edycja Turnieju „Na przełaj przez lektury” dla czwartoklasistów

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju!

Pomysłodawczynią i główną organizatorką „Na przełaj przez lektury” była polonistka SP Wicko, Dorota Halas. Pomagały jej Anna Wójtowicz-Dobrek, historyczka i polonistka SP oraz Magdalena Kubiak, bibliotekarka szkolna ZS Wicko.