Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Cykl zajęć bibliotecznych dla kl. I-III z Adasiem Niezgódką w "Akademii Pana Kleksa"

Cykl zajęć bibliotecznych dla kl. I-III z Adasiem Niezgódką w

Z okazji tegorocznych obchodów Dnia naszego Patrona, Jana Brzechwy, w Bibliotece Szkolnej w Wicku przygotowano cykl zajęć bibliotecznych, których głównym bohaterem był Adaś Niezgódka i jego przygody w Akademii Pana Kleksa.

Na zajęciach nasi uczniowie dowiedzieli się, kto mógł trafić do słynnej szkoły Profesora Kleksa, jakie były tam lekcje, jak Pan Kleks oceniał i nagradzał swoich uczniów, a także w jaki sposób Pan Kleks przygotowywał potrawy dla swoich wychowanków oraz kto - oprócz mistrza Ambrożego - miał dar unoszenia się w powietrzu.

Nie to jednak podczas czerwcowycn spotkań z "Akademią Pana Kleksa" było najważniejsze.

Pięknym podsumowaniem łącznie 7 zajęć bibliotecznych było filmowe pozdrowienie Pana Sławomira Wronki, który w dzieciństwie grał rolę Adasia Niezgódki w filmowej adaptacji Brzechwowego klasyka -  wysłane nam specjalnie dla uczniów SP Wicko z okazji Dnia Patrona. Gorąco dziękujemy Panu Wronce za wyrazy sympatii i przesłane życzenia! smilesmilesmile