Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Bibliotece Szkolnej w Wicku

„Cała Polska Czyta Dzieciom” to ogólnopolska akcja czytelnicza, w którą chętnie włącza się zawsze Biblioteka Szkolna w Wicku. W tym roku – co bardzo cieszy - w czytelnicze działania zaangażowały się także starsze uczennice z kl. VIIC: Amelia Hensoldt, Hanna Keidrowska i Adrianna Lubińska, które pod kierunkiem polonistki Doroty Halas przygotowały lekturę „Mitów dla dzieci” w wersji Grzegorza Kasdepke.

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Najpierw wspólnie odczytały naszym trzecio- i drugoklasistom mityczną opowieść pt. „Uwaga na słońce!”, a następnie poprowadziły zajęcia plastyczne inspirowane mitem o Dedalu i Ikarze. Trzecioklasiści  w grupach tworzyli ikarowe skrzydła, a drugoklasiści poznali również prezentację oraz inne – filmowe – wersje tego mitu. Na koniec dzieci  otrzymały czytelnicze upominki z Fundacji  ABCXXI, a siódmoklasistki wraz z nauczycielem prowadzącym pamiątkowe dyplomy i gadżety z Instytutu Książki w Krakowie.

Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Warto podkreślić, że w działania czytelnicze w XX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom zaangażowała się również Dyrekcja SP Wicko. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej szczytnej akcji w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku, składamy gorące podziękowania!