"Patriotyczna Majówka": Jak współcześnie być patriotą?
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / "Patriotyczna Majówka": Jak współcześnie być patriotą?

"Patriotyczna Majówka": Jak współcześnie być patriotą?

Przy okazji świąt państwowych dużo mówi się na temat patriotyzmu. "Patriotyczna Majówka" stała się dobrą okazją do tego, by dowiedzieć się, jak to pojęcie rozumieją nasi uczniowie.

Prezentujemy odpowiedzi młodzieży na pytanie: "Jak współcześnie być patriotą?". Sondaż przeprowadzony został wśród uczniów klas IV, V, VI, VII i VIII. W wypowiedziach zachowana została oryginalna pisownia (...nie zawsze poprawna), prosimy czytających o wyrozumiałość wink. W tej sytuacji warto przede wszystkim zwrócić uwagę na szczerość wypowiedzi i - w wielu zapisach - dojrzałość w postrzeganiu współczesnego świata przez młodych ludzi.

Na potrzeby sondażu, w celach edukacyjnych, wykorzystany został program Mentimeter.

Wypowiedzi uczniów klas szóstych:

Wypowiedzi uczniów klas ósmych:

A. Burak, D. Halas