ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Obchody w naszej szkole zaczęliśmy od przygotowania gazetki na szkolnym korytarzu, na której umieściliśmy ważne informacje na temat sposobów kontaktowania się z osobami z autyzmem oraz  sygnały autyzmu, wszystko oczywiście w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. Korytarz również ozdobiły niebieskie balony.

29 marca, ponieważ w naszej szkole właśnie wtedy obchodzony był  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wszyscy byli ubrani na niebiesko, zarówno uczniowie przed monitorami, jak i pracownicy szkoły. W każdej klasie I-III odbyły się pogadanki na temat autyzmu, dzieci obejrzały również filmy, odczytane zostały opowiadania, którymi bohaterami były osoby z autyzmem. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym “WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM” organizowanym przez

Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”.

W ten sposób daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.
     Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów- działania przyniosły skutek.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE