Powrót do szkoły klas 1-3 - Ważne informacje!
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Powrót do szkoły klas 1-3 - Ważne informacje!
Powrót do szkoły klas 1-3 - Ważne informacje!

Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Wszyscy odetchnęliśmy z wielką ulgą gdy Minister Edukacji i Nauki podczas konferencji prasowej o tym poinformował. Bardzo stęskniliśmy się za naszymi kochanymi uczniami. Szkoła znowu będzie pełna życia.

Pragnę Państwa zapewnić, że wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i organizacji szkoły w związku z pandemią będą przez nas w pełni respektowane. Dlatego proszę aby dzieci, które posiadają jakiekolwiek objawy chorobowe w szczególności związane z infekcją dróg oddechowych nie posyłać do szkoły.

Od najbliższego poniedziałku uruchamiamy trzy sale, które będą spełniać rolę świetlicy szkolnej. Wszystko po to aby ograniczyć kontakt pomiędzy różnymi grupami. Osoby trzecie mają zakaz wchodzenia na teren szkoły bez wyraźnej zgody Dyrektora.

Należy umówić się telefonicznie z sekretariatem na spotkanie w celu załatwienia sprawy (tel. 59 861 1167)

Dzieci wchodzić będą dolnym wejściem do szkoły natomiast pracownicy wejściem na parterze. Plan zajęć nie ulega zmianie.
Dowozy\Odwozy zgodnie z wcześniej panującym harmonogramem.

Przypominam, że można bezpośrednio skontaktować się z daną świetlicą w naszej szkole celem poinformowania Pani świetlicowej o możliwości zwolnienia dziecka do domu.

Świetlica (klasa 1A, 1B, 2A) sala nr 2, tel. 667 580 842
Świetlica (klasa 2B, 3A,3B) sala nr 19, tel. 667 580 843

Świetlica dla dzieci uczęszczających do szkoły w trybie stacjonarnym na podstawie rozporządzenia MEiN „Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.” sala nr 21

Wychowawcy klas 1-3 sami będą ustalać przerwy w zajęciach, nie rzadziej jednak niż co 45 minut. Sale będą regularnie wietrzone i dezynfekowane. Poszczególne oddziały będą miały przerwy w różnym czasie aby nie dopuścić do ich kontaktu na korytarzu szkolnym. Sygnały dźwiękowe zostaną wyłączone. Podobnie będzie z przerwami obiadowymi dla dzieci, które są zapisane.

Bardzo proszę o niezwłoczny kontakt z naszą Panią Intendent celem ustalenia liczby dzieci uczęszczających na obiady (tel. 603 091 396). Każdy oddział będzie miał zajęcia lekcyjne w swojej klasie a nauczyciele będą do nich schodzić.

Prosimy aby dzieci nie przynosiły do szkoły żadnych zbędnych rzeczy. Każde dziecko musi mieć przez rodzica zapewnioną maseczkę oraz jedną zapasową na wymianę w tornistrze.

Przypominamy o ich regularnej wymianie (maseczka jednorazowa) lub praniu przy użyciu detergentu w temperaturze 60 stopni Celsjusza (maseczka wielokrotnego użytku).

Wszystkie dzieci oraz pracownicy szkoły na wejściu będą miały mierzoną temperaturę oraz dezynfekowane ręce\obowiązek umycia rąk w łazience szkolnej.

W miarę możliwości prosimy aby dzieci przychodziły do szkoły maksymalnie na 15 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych. Gdy jest taka możliwość dzieci mieszkające na terenie miejscowości Wicko prosimy o ich odbieranie bezpośrednio po skończonych zajęciach lekcyjnych.

Zakończenie I semestru będzie 29 stycznia 2021 roku. Rozpoczęcie II semestru nastąpi 1 lutego 2021 roku. Rada pedagogiczna podsumowująca I semestr będzie 28 stycznia 2021 roku w trybie zdalnym.

Tego samego dnia (28 stycznia) odbędzie się wywiadówka także w trybie zdalnym o godzinie 17.00 Prosimy o obecność! W razie pytań proszę kontaktować się z danym wychowawcą klasy.

Z wyrazami szacunku,
Michał Sałata, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku