W szkołach wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego"
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / W szkołach wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego"
W szkołach wybrzmiał

Ogólnopolska akcja „Szkoła do hymnu”, której organizatorem jest MEN, ma już swoją tradycję, jednak w dobie pandemii i ona musiała ulec modyfikacji. W niektórych placówkach oświatowych hymn odśpiewano zdalnie, w innych szkołach śpiewano "Mazurka" w mniejszych grupach i nagrywano wspólny śpiew, po czym odtworzono go w dzień akcji.

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku apel wraz z uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego odbył się już 6 listopada 2020, tuż przed przejściem wszystkich klas na nauczanie zdalne. Do uroczystego odśpiewania hymnu przystąpiły klasy młodsze I-III, które wtedy były obecne w przestrzeni szkolnej. Ubrane na galowo, z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami dzieci potraktowały ten moment bardzo poważnie, jak na 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przystało.
Oprócz wspólnego odśpiewania hymnu, niektórzy uczniowie wypowiadali się też publicznie, jak rozumieją słowa: patriotyzm i niepodległość. Był czas na recytacje patriotycznych wierszy i innych piosenek o charakterze niepodległościowym.
Nasi uczniowie tego dnia zdali egzamin z patriotyzmu i obywatelskiej postawy. Wielu z naszych uczniów również przygotowało podczas zdalnej edukacji wiersze niepodległościowe, które nagrali z domowego zacisza. Wielkie podziękowania dla: Natalii Waleśkiewicz, Adrianny Lubińskiej oraz Jana Lodzińskiego.
Gorąco dziękujemy także nauczycielom SP Wicko, którzy wspólnie z występującymi uczniami przygotowali uroczystość upamiętniajacą listopadowe święto niepodległości Polski.

c) 2009-2020 by szkolawicko.pl