Przedstawienie w formie japońskiego teatrzyku kamishibai z kl. IIB
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Przedstawienie w formie japońskiego teatrzyku kamishibai z kl. IIB

Przedstawienie w formie japońskiego teatrzyku kamishibai z kl. IIB

Tuż przed rozpoczęciem zdalnego nauczania udało się zrealizować wraz z klasą IIB wspólny teatrzyk kamishibai. Wywodzi się on jeszcze ze średniowiecznej Japonii i do dziś stanowi świetną formę zabawy z dzieckiem. Uczniowie byli tego dnia nie tylko widzami przedstawienia na motywach klasycznej baśni braci Grimm pt. „Pani Zamieć”. Dzieci częściowo współtworzyły cały spektakl, komentując na bieżąco i porównując kartonowe grafiki pudełkowej sceny, przedstawiające kolejne wydarzenia, z czytanym przez nauczyciela tekstem baśni.

Przedstawienie w formie japońskiego teatrzyku kamishibai z kl. IIBProsta konstrukcja teatru z pudełka ze zmienianymi ręcznie papierowymi scenami z kartek pozwala na zabawę również w domu wraz ze starszym rodzeństwem, rodzicami i dziadkami. Wykonanie kamishibai nie jest trudne, a wspólnie przygotowane przedstawienia teatralne przynoszą wszystkim uczestnikom wiele radości, przy okazji są też świetnym narzędziem w edukacji dziecka.

c) 2009-2020 by szkolawicko.pl