Ptasie miasteczko już otwarte!
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Ptasie miasteczko już otwarte!
Ptasie miasteczko już otwarte!

1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Z tej okazji 22 października otworzyliśmy "Ptasie miasteczko" przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.

Nasi uczniowie będą mogli przez cały okres jesienno-zimowy przynosić ziarna słonecznika, słoninę oraz inne jedzenie dla ptaków i umieszczać w karmnikach. Karmniki zostały ufundowane przez OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz przez naszych uczniów. W dalszym ciągu jeśli ktoś chciałby ufundować karmnik będziemy bardzo wdzięczni. Na pewno znajdzie też swoje miejsce w naszym miasteczku.
OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków ufundowało także książeczki edukacyjne "Ptasie zabawy" oraz koszulki wolontariackie "Gdziekolwiek lecisz - Mierz wysoko!".

Ptasie miasteczko już otwarte! Ptasie miasteczko już otwarte!

Miasteczko powstało z myślą o gatunkach ptaków, które nie odlatują na zimę a potrzebują naszego wsparcia aby przetrwać do wiosny.

tekst i fot. Michał Sałata

c) 2009-2020 by szkolawicko.pl