Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Szkoła Podstawowa
im. Jana Brzechwy w Wicku

ul. Parkowa 4, 84-352 Wicko
tel./fax: 59 8611167
spwicko@szkolawicko.pl
Zespół Szkół w Wicku
„W Kulturze, czyli Wszędzie” - nowa wystawa w holu przy Bibliotece Szkolnej w Wicku
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / „W Kulturze, czyli Wszędzie” - nowa wystawa w holu przy Bibliotece Szkolnej w Wicku

„W Kulturze, czyli Wszędzie”. Nowa wystawa w holu
przy Bibliotece Szkolnej w Wicku

„W Kulturze, czyli Wszędzie” - nowa wystawa w holu przy Bibliotece Szkolnej w Wicku

 

    „W Kulturze, czyli Wszędzie” to nowa wystawa przy Bibliotece Szkolnej w Wicku, mająca na celu zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych nie tylko naszego regionu. Sytuacja związana z  pandemią sprawiła, że ten czas dla twórców kultury jest naprawdę trudny. Ale mimo olbrzymich przeszkód, można uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych on-line. I choć nie zastąpi to występu na żywo, nie zapominajmy o tym, co daje nam świadome uczestnictwo w Kulturze.

   Na wystawę podarowano nam plakaty z całego kraju. Wśród nich znajdują się między innymi zaproszenia do udziału w tegorocznej edycji konkursów i festiwali we Wrocławiu i w Kielcach:

  • w Międzynarodowym Konkursie Filmowym Nowe Horyzonty pod nazwą „Kino dzieci”,
  • a także w cyklicznym wydarzeniu muzycznym organizowanym przez Kieleckie Centrum Kultury – "Targi Kielce Jazz Festival. Memorial To Miles" (aut. plakatów jest Mateusz Stradomski).

    Ponadto można zobaczyć plakaty przypominające o wydarzeniach muzycznych w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie oraz o przedstawieniach teatralnych i muzycznych w Teatrze Miejskim w Gliwicach, o wernisażu prac Stanisława Baja w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” w Kielcach,  jak również  o pokazach filmowych i innych wydarzeniach kulturotwórczych ostatnich tygodni, dziejących się teraz w Polsce.

„W Kulturze, czyli Wszędzie” - nowa wystawa w holu przy Bibliotece Szkolnej w Wicku

    Osobną część stanowi ekspozycja plakatów informujących o adaptacjach teatralnych, muzycznych i filmowych lektur szkolnych pod wspólną nazwą „Na początku było słowo… Przeczytaj książkę, zanim zobaczysz…”. Mamy nadzieję, że zachęci to młodzież do porównania tekstu literackiego z tym, co mogą zobaczyć na kinowym ekranie, w Internecie czy na teatralnej scenie.

oprac. Magdalena Kubiak

c) 2009-2020 by szkolawicko.pl
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem