"Aktywne Kaszuby 2020"
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / "Aktywne Kaszuby 2020"

"Aktywne Kaszuby 2020"

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby zapraszają dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w piątej edycji konkursu plastycznego. W tym roku pod tytułem Historia powrotu Pomorza do Polski. Konkurs jest realizowany w ramach obchodów ogłoszonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie roku 2020 - Rokiem 100-lecia zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza do Polski.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników konkursu, jak co roku, nie lada wydarzenie!

Laureaci, jak i pierwsze 150 szkół, z których zostaną zgłoszone prace plastyczne, otrzymają zaproszenia dla dzieci uczących się języka kaszubskiego na mecz siatkarzy Trefla Gdańsk w Ergo Arenie w Gdańsku, podczas którego laureatom konkursu zostaną wręczone nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas meczu siatkarzy 14 LUTEGO 2020 R.

• Format pracy: od A4 do A3 (nie może być mniejsze ani większe).
  • Technika pracy dowolna, taka jak: kredki, pastele, akwarele, farby, ołówek. Dozwolone są również kolaże, wydzieranki, wyklejanki. Praca powinna zostać wykonana
    w kolorze, z pełnym zakomponowaniem tła.
  • Prace oddajemy do 9 stycznia 2020.
  • Wszelkich informacji udziela pani Lucyna Prądzinska.

Lucyna Prądzinska

c) 2009-2020 by szkolawicko.pl