Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Festyn Rodzinny 2019

Festyn Rodzinny 2019

Czasami bywa tak, że do szkoły przychodzi się z rodziną – i to w sobotę. Taka właśnie sytuacja miała miejsce 7 grudnia 2019 w Szkole Podstawowej w Wicku, podczas Festynu Rodzinnego. Program Festynu obfitował w różnego rodzaju atrakcje.

Tradycyjnie już, w ramach Festynu odbył się Turniej Rodzinny  - w tym roku zorganizowany po raz dwudziesty pierwszy.

Festyn Rodzinny 2019

Zgłosiło się do niego 16 drużyn, a byli to państwo: Pawłowscy, Wolańscy, Chmielewscy, Drzazgowscy, Gnieccy, Łyźniakowie, Godulowie, Skrzyńscy, Tandek, Klasa, Gryciukowie, Storcz, Wiccy, Lodzińscy  oraz dwie rodziny państwa Wrońskich.

Festyn Rodzinny 2019

Mamy, dzieci i ojcowie wkładali wiele wysiłku w to, by wykazać się szybkością i sprytem podczas biegu z zakładaniem kółek na pachołki, biegu sztafetowego, wyścigu z prowadzeniem piłki do unihokeja, w czasie toczenia piłki w tunelu oraz rzutach do celu.

Festyn Rodzinny 2019

Ostatecznie na najwyższym podium stanęli państwo Godulowie, II miejsce zajęli państwo Storcz, III – państwo Gnieccy, a IV miejsce przypadło państwu Skrzyńskim.

Festyn Rodzinny 2019

W przerwach pomiędzy konkurencjami w sali gimnastycznej zobaczyć można było… bańki na miarę dzieci XXI wieku wink

Festyn Rodzinny 2019

Ci, którzy nie chcieli dzielić się swymi sukcesami z rodziną, mogli udać się na korytarz na I piętrze, gdzie tytuł zwycięzcy nadawano indywidualnie. Odbywał się tam bowiem Turniej Freeponga.

Festyn Rodzinny 2019

Tytuł Master of Freepong zdobyła Ewa Niemiec, rozgrywając największą liczbę zwycięskich meczów.

Festyn Rodzinny 2019

Festyn Rodzinny to nie tylko rodzinne lub indywidualne zmagania. To także okazja do tego, by nabyć coś na szkolnym kiermaszu, np. stroik, ozdoby świąteczne,

Festyn Rodzinny 2019

domowe przetwory, chleb lub tradycyjnie wędzone wędliny.

Festyn Rodzinny 2019

Dużym zainteresowaniem cieszyła się „Loteria Fantowa”, w której wygrać można było m. in. rower, 20 ton ziemi oraz hulajnogę.

Festyn Rodzinny 2019  Festyn Rodzinny 2019

Jeden z gabinetów zaaranżowano na salę bankietową z „Pałacu Poraj”. Daniem dnia był żurek,

na który panie prowadzące stoisko wyjątkowo serdecznie zapraszały wink.

Festyn Rodzinny 2019

Działał też „Salonu Urody”, gdzie wykonywano makijaż i malowano paznokcie.

Festyn Rodzinny 2019

Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka z domowymi ciastami

Festyn Rodzinny 2019  Festyn Rodzinny 2019

oraz bufet, gdzie serwowano gorące posiłki.

Festyn Rodzinny 2019

Zjeść można było także pyszne, domowe gofry.

Festyn Rodzinny 2019

Nie zapomniano o potrawach na na typowy, „wiejski stół”.

Festyn Rodzinny 2019

Wśród tego typu dań królowały pierogi.

Festyn Rodzinny 2019

Pomyślano także o najmłodszych gościach, dla których przygotowany był kącik zabaw (chętnie korzystali z niego także starsi uczniowie)

oraz popcorn.

Festyn Rodzinny 2019

Festyn Rodzinny mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu licznej grupy osób: Rady Rodziców, nauczycieli i innych pracowników SP Wicko (administracji, obsługi, kuchni), a także dzięki rodzicom i uczniom tutejszej szkoły. Przerodził się w duże przedsięwzięcie, którego celem jest nie tylko pozyskanie środków finansowych, ale też integracja przedstawicieli kilku pokoleń i środowisk.

D. Halas

c) 2009-2020 by szkolawicko.pl