Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Podsumowanie młodzieżowych projektów, realizowanych w ramach działalności stowarzyszenia „Uwolnić wiedzę”

Podsumowanie młodzieżowych  projektów,  realizowanych w ramach działalności stowarzyszenia „Uwolnić wiedzę”

Podsumowanie młodzieżowych  projektów,  realizowanych w ramach działalności stowarzyszenia „Uwolnić wiedzę”

W piątek, 22 listopada, podsumowaliśmy projekt "Centrum Aktywności Młodzieży Szkolnej", realizowany w ramach gminnego programu "Poznaj swoją Gminę - odkryj świat i jego tajemnice". W tym roku na ten cel otrzymaliśmy 8 tys. złotych. Kwota ta została przeznaczona na realizację projektów napisanych i realizowanych przez uczniów szkół Gminy Wicko, szkolenia liderów, poznawanie przez młodzież najciekawszych miejsc w Gminie i w okolicy.

W czasie podsumowania projektu przed audytorium uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wicku autorzy i zarazem liderzy projektów przedstawili efekty swojej pracy.

W tym roku były to projekty:
1. "Poznanie kultury japońskiej" - Szkoła Podstawowa w Maszewku ( liderzy - Dominik Sęktas, Żaklina Górczyńska, Janusz Pająk),
2. "Skok w przeszłość" - Szkoła Podstawowa w Szczenurzy (liderzy - Wiktoria Jankowska, Karolina Antoszek, Tobiasz Jankowski),
3. "Samotna wśród tłumów" - Szkoła Podstawowa w Maszewku (liderzy: Julia Stanuch, Wiktoria Grzenkowicz, Maciej Grześko)
4. "Nauka cieszy, zabawa uczy" - Szkoła Podstawowa w Maszewku (liderzy: Nikola Kaliszuk, Klaudia Jonas, Michał Stasiak)
5. "Kto myśli, nie błądzi" - Szkoła Podstawowa w Maszewku (liderzy: Hubert Sanocki, Jakub Jonas, Szymon Kubica)
6. "Pomoc schronisku" - Szkoła Podstawowa w Wicku (liderzy: Paulina Zych, Tomasz Ozimek, Artur Goike),
7. "Poczuj naturę" - Szkoła Podstawowa w Wicku (liderzy: Wiktoria Karszna, Aleksandra Wolańska, Ewelina Detlaf).

Pierwsze dwa projekty podsumowane zostały w czerwcu, a efekty pięciu pozostałych mogliśmy podziwiać w piątek.

Andrzej Bladoszewski

c) 2009-2019 by szkolawicko.pl