Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

W poniedziałek, 28 października, w klasie Ib, odbyły się pierwsze zajęcia w projekcie „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest przede wszystkim rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej oraz rozwijanie aktywności czytelniczej.

Pierwszą z lektur, którą postanowiliśmy poznać, zostały „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyny Bednarek. Zajęcia rozpoczęliśmy od poszukiwań pochowanych w klasie skarpetek, a następnie przeszliśmy do poznania przygód naszych nowych bohaterów. Dzieciaczki słuchały z ogromnym zainteresowaniem, szczególnie, że książka czytana była przez zaproszonych gości. Starsze koleżanki z klasy VI c, Katarzyna Chmielewska i Amelia Hensoldt, wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i pomocą, za co bardzo serdecznie im dziękuję.

Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki       Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

W trakcie zajęć wypełniliśmy karty pracy w specjalnie przygotowanym lekturniku, wykonaliśmy zakładki do książek, które mają być prezentem dla naszego przyjaciela oraz zakodowaliśmy naszymi kolorowymi kubeczkami jedną z bohaterek lektury.

Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki      Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki

To był bardzo intensywny dzień z książką w roli głównej i mam nadzieję, że przyniesie wymarzone efekty.

Jowita Kuczyńska

c) 2009-2019 by szkolawicko.pl