Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Spotkanie z leśniczym

Spotkanie z leśniczym

Jak co roku, świetlica zorganizowała spotkanie z pracownikiem nadleśnictwa. Pan Paweł Grzenkowicz, leśnik z naszego terenu, opowiedział uczniom klas III i IV o swojej pracy, o tym,  czego las potrzebuje od leśniczego.

Spotkanie z leśniczym

Nasi trzecio- i czwartoklasiści dowiedzieli się m. in., że dobry leśnik musi mieć bardzo rozległą wiedzę z zakresu rozpoznawania i ochrony gatunków, których na terenie całego lasu jest ogromna liczba. Ważna jest także spostrzegawczość, ponieważ trzeba zwracać uwagę na to, czy rośliny i zwierzęta nie chorują. Istotna może okazać się też kondycja i sprawność fizyczna, część obowiązków jest bowiem związana ze sprzątaniem lasu, co wymaga sporo siły.

Iwona Mielewczyk

oprac. D. Halas