Ostatnie wydanie GIMBANEWS, czyli zakończenie roku w oddziałach gimnazjalnych
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Ostatnie wydanie GIMBANEWS, czyli zakończenie roku w oddziałach gimnazjalnych

Ostatnie wydanie GIMBANEWS, czyli zakończenie roku w oddziałach gimnazjalnych

„Jesteśmy trochę jak dinozaury, z tym, że one nie wiedziały jeszcze, że wyginą”  - stwierdziła w swoim przemówieniu Zuzanna Bikowska, uczennica IIIb, która otrzymała zaszczytny tytuł Najlepszego Absolwenta Oddziałów Gimnazjalnych. Skąd takie skojarzenie? W środę, 19 czerwca 2019, po raz ostatni w naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów. Tych „ostatnich” momentów pojawiło się więcej…

Ostatnie wydanie GIMBANEWS, czyli zakończenie roku w oddziałach gimnazjalnych

Uczniowie klas III rozpoczęli apel „mocnym wejściem” w rytmie poloneza. Po raz ostatni wystąpił w tym składzie poczet flagowy, ostatni raz uczniowie z rąk nauczycieli i dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku otrzymali nagrody, świadectwa. Ostatni raz wybrano Najlepszego Absolwenta Oddziałów Gimnazjalnych i wręczono nagrodę za najwyższą średnią przedstawicielce IIIa – Oliwii Gil.

Ostatnie wydanie GIMBANEWS, czyli zakończenie roku w oddziałach gimnazjalnych

Później miała miejsce część nieoficjalna, czyli „ostatnie wydanie GIMBANEWS”, w ramach którego obejrzeliśmy m. in. występ zespołu „Acapella” oraz wyjątkowo emocjonujący finał „Tańca z gwiazdami”. Konstelacje ciał nie  do końca niebieskich, do tej pory funkcjonujących tylko w sferze klas trzecich, wywołały wśród publiczności duże poruszenie i rozbawienie. Nie zabrakło wrażeń muzycznych – zebrani z uwagą wsłuchiwali się w utwór w stylu rap, do którego słowa napisała jedna z jego wykonawczyń, Oliwia Nieścior. Trzecioklasiści postarali  też o to, by zwizualizować nam ich potencjalne spotkanie po latach. Gościem honorowym była na nim wychowawczyni (Magdalena Wójcicka we własnej, choć zakamuflowanej osobie), która dla swoich „bąbelków” gotowa była pokonać wszelkie niedogodności.

Ostatnie wydanie GIMBANEWS, czyli zakończenie roku w oddziałach gimnazjalnych

„Dla nas dzisiejszy dzień jest ostatnim w murach naszej szkoły” – stwierdziła prowadząca program, Adrianna Wątor. „Były to chwile piękne, a także momenty pełne łez i stresu” – dodała Urszula Tokarz, zapraszając do obejrzenia prezentacji, stanowiącej przegląd 9. lat „wspólnego życia”. Kolejnym punktem programu była „Księga Absolwentów”, utrwalająca w zebranych obraz „ostatnich” w naszej szkole gimnazjalistów.

„To pomysł uczniów” – odpowiadały zgodnie wychowawczynie klas III, Izabela Kotlarz i Magdalena Wójcicka, kiedy przedstawiciele publiczności i zaproszeni goście gratulowali udanego programu artystycznego. „GIMBANEWS” w wykonaniu trzecioklasistów zrobił naprawdę dobre wrażenie. …Ostatnie dobre wrażenie w ostatnim dniu istnienia oddziałów gimnazjalnych.

Dorota Halas

fot. Waldemar Juszczak