Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Moniuszko w Słuchawce - konkurs dla uczniów SP Wicko w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Polsce

Moniuszko w Słuchawce - konkurs dla uczniów SP Wicko
w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Polsce

"Moniuszko w Słuchawce” to oryginalna propozycja zabawy konkursowej, skierowanej do uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku, w której można było sprawdzić swój słuch muzyczny i utrwalić muzyczną wiedzę na temat utworów skomponowanych przez Ojca Opery Narodowej, Stanisława Moniuszkę.

Najlepiej zaprezentowały swój talent uczennice klasy VIA i klas siódmych SP Wicko. Ale tak naprawdę każda z uczestniczek wykazała się dobrą pamięcią muzyczną i wszystkim konkursowiczkom ze szkoły w Wicku należą się słowa uznania za prawidłowe odgadnięcie „ze słuchu” wielu Moniuszkowskich klasyków.

Konkurs przeprowadzony został w Bibliotece Szkolnej w Wicku na zasadzie „jaka to melodia”. Główną organizatorką i pomysłodawczynią majowego konkursu rocznicowego, związanego z Rokiem Stanisława Moniuszki w Polsce, była nauczycielka muzyki SP Wicko, Natasza Konopacka.

Nagrodami w konkursie były książki, foldery, gadżety promocyjne i przede wszystkim nagrania muzyczne przekazane przez Operę Narodową – Teatr Wielki w Warszawie, stołeczne Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki, Operę Śląską w Bytomiu, Operę na Zamku w Szczecinie, Operę Podlaską w Białymstoku, Operę Bałtycką w Gdańsku oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Wszystkim fundatorom składamy serdeczne podziękowania.

fot. Natasza Konopacka