Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Szkoła Podstawowa
im. Jana Brzechwy w Wicku

ul. Parkowa 4, 84-352 Wicko
tel./fax: 59 8611167
spwicko@szkolawicko.pl
Zespół Szkół w Wicku
Moniuszko w Słuchawce - konkurs dla uczniów SP Wicko w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Polsce
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Moniuszko w Słuchawce - konkurs dla uczniów SP Wicko w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Polsce

Moniuszko w Słuchawce - konkurs dla uczniów SP Wicko
w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Polsce

Moniuszko w Słuchawce - konkurs dla uczniów SP Wicko w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Polsce

  "Moniuszko w Słuchawce” to oryginalna propozycja zabawy konkursowej, skierowanej do uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku, w której można było sprawdzić swój słuch muzyczny i utrwalić muzyczną wiedzę na temat utworów skomponowanych przez Ojca Opery Narodowej, Stanisława Moniuszkę.

Najlepiej zaprezentowały swój talent uczennice klasy VIA i klas siódmych SP Wicko. Ale tak naprawdę każda z uczestniczek wykazała się dobrą pamięcią muzyczną i wszystkim konkursowiczkom ze szkoły w Wicku należą się słowa uznania za prawidłowe odgadnięcie „ze słuchu” wielu Moniuszkowskich klasyków.

Moniuszko w Słuchawce - konkurs dla uczniów SP Wicko w ramach obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Polsce

Konkurs przeprowadzony został w Bibliotece Szkolnej w Wicku na zasadzie „jaka to melodia”. Główną organizatorką i pomysłodawczynią majowego konkursu rocznicowego, związanego z Rokiem Stanisława Moniuszki w Polsce, była nauczycielka muzyki SP Wicko, Natasza Konopacka.

  Nagrodami w konkursie były książki, foldery, gadżety promocyjne i przede wszystkim nagrania muzyczne przekazane przez Operę Narodową – Teatr Wielki w Warszawie, stołeczne Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki, Operę Śląską w Bytomiu, Operę na Zamku w Szczecinie, Operę Podlaską w Białymstoku, Operę Bałtycką w Gdańsku oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Wszystkim fundatorom składamy serdeczne podziękowania.

oprac. Magdalena Kubiak

fot. Natasza Konopacka

c) 2009-2021 by szkolawicko.pl
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem