Podsumowanie Szkolnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego "Mistrz Poprawnej Wymowy" pod hasłem "Prząśniczka" z okazji Roku Stanisława Moniuszki w Polsce

Podsumowanie Szkolnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

"Mistrz Poprawnej Wymowy" stał już się tradycją naszej szkoły. Co roku na początku wiosny uczniowie SP Wicko prezentują recytację wybranych wierszy, ocenianych przede wszystkim pod kątem poprawności dykcyjnej, prawidłowej wymowy wszystkich wyrazów i modulacji głosu.

Podsumowanie Szkolnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

Ale w poniedziałkowy poranek, 25 marca 2019, było ważne coś jeszcze.

Tym razem szkolny konkurs odbył się pod znakiem Stanisława Moniuszki i jego wybranych pieśni ze "Śpiewnika domowego". Każdy z uczestników w jednej dwóch kategorii wiekowych (kl. I-III, IV-VI) wybrał sobie słowa jednego z utworów zawartych w pokaźnym Moniuszkowskim zbiorze do samodzielnej recytacji.

Podsumowanie Szkolnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

Nie bez powodu tegoroczny konkurs logopedyczny nosił dodatkową nazwę "Prząśniczka" - tak, jak tytuł jednej z najbardziej znanych i popularnych pieśni Stanisława Moniuszki do słów Jana Czeczota, której tekst jest prawdziwym łamańcem językowym. Mimo trudności, wielu uczniów biorących udział w konkursie, wybrało właśnie słowa "Prząśniczki" do recytacji.

Podsumowanie Szkolnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

Komisja konkursowa w składzie: szkolna logopedka, bibliotekarka SP Wicko oraz Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wicko - wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych w konkursie logopedycznym.

Oto szczegółowe wyniki:

kat. kl. I-III

1. Hanna Orzechowska
  2. Luiza Staszyńska
  3. Leon Kamiński

Wyróżnienia: Marta Pawłowska, Adrianna Kozdrowska, Zofia Szmyd

kat. kl. IV-VI

1. Hanna Keidrowska
  2. Zuzanna Wicka
  3. Adrianna Lubińska

Wyróżnienia: Natalia Rychert, Maksymilian Halas

Podsumowanie Szkolnego Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego

Łącznie w poniedziałkowych zmaganiach w Bibliotece Szkolnej w Wicku wzięło udział 24 uczniów Szkoły Podstawowej w Wicku. Główną organizatorką konkursu "Mistrz Poprawnej Wymowy" była Emilia Gruda-Sławińska, szkolna logopedka. Pomagała jej bibliotekarka SP Wicko, Magdalena Kubiak. Serdeczne podziękowania należą się również dyrekcji Biblioteki Publicznej w Wicku, p. Iwonie Szymichowskiej, za pracę w komisji konkursowej, a także naszym fundatorom nagród dla wszystkich uczestników konkursu: Teatrowi Wielkiemu - Operze Narodowej w Warszawie, Operze na Zamku w Szczecinie, Towarzystwu Miłośników Muzyki Moniuszki i Agencji Koncertowej Pawlik Relations w Warszawie oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku.