Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA - nowa oferta Biblioteki Szkolnej w Wicku

Od nowego roku szkolnego w Bibliotece Szkolnej w Wicku będzie można bezpłatnie korzystać z naukowych publikacji drogą online w ramach systemu  Academica.
    Academica to Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych, stworzona przez pracowników Biblioteki Narodowej w Warszawie.

W okresie wakacyjnym Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku podpisała stosowną umowę z Biblioteką Narodową, dzięki czemu w godzinach pracy Biblioteki Szkolnej w Wicku będzie można czytać, przeglądać teksty naukowe i popularno-naukowe zebrane w tym systemie. Oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów i pracowników naukowych, ale także do innych czytelników, zainteresowanych publikacjami z wszystkich dziedzin, w tym także do pedagogów i do uczniów, chcących pogłębić swoją wiedzę, przygotowujących się do egzaminów i szkolnych olimpiad. To również świetna pomoc przy tworzeniu własnych prac i bibliografii. Osoby z zewnątrz mogą skorzystać z Academici w Bibliotece Szkolnej w Wicku po wcześniejszym umówieniu się na konkretną godzinę pod szkolnym numerem telefonu 59 8611167, wew. do biblioteki: 26.
Najbliższe terminale systemu Academica dostępne są w Słupsku i Wejherowie, zatem jest to ważna i przydatna oferta dla mieszkańców powiatu lęborskiego. Zapraszamy!

oprac. Bibliotekarka SP Wicko

c) 2009-2019 by szkolawicko.pl