Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Szkoła Podstawowa
im. Jana Brzechwy w Wicku

ul. Parkowa 4, 84-352 Wicko
tel./fax: 59 8611167
spwicko@szkolawicko.pl
Zespół Szkół w Wicku
Turniej Mölkky w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Turniej Mölkky w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

   Mölkky  to znana od wielu lat i ciesząca się ogromną popularnością w Finlandii gra, przypominająca kręgle, jednak do zbicia drewnianych ponumerowanych stojaków używa się tam specjalnego zbijaka, również z drewna. W Mölkky można grać prawie wszędzie, ilość osób grających jest dowolna, podobnie jak wiek uczestników gry. Wygrywa gracz, który najszybciej uzbiera 50 punktów.

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

    Dzięki Firmie TACTIC z Krakowa, która przysłała do Wicka 2 zestawy tej gry,  w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbyły się właśnie pierwsze - więc historyczne – rozgrywki turniejowe Mölkky.

Wzięły w nich udział dzieciaki z klasy IV B, a organizatorami Turnieju Mölkky była bibliotekarka szkolna SP Wicko, Magdalena Kubiak wraz z wychowawczynią czwartaków, Pauliną Stencel.

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

 

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

 

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

   W turnieju bibliotecznym Mölkky najskuteczniejszy okazał się Karol Leżański i to on został zwycięzcą pierwszych historycznych rozgrywek Mölkky w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Mölkky błyskawicznie podbiła serca graczy i wiemy już, że znakomicie integrujące grupę turnieje Mölkky staną się kolejną tradycją szkolnej biblioteki.

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

   Nagrodami w turnieju były odblaski drogowe i słodycze podarowane przez Polskie Składy Budowlane. Gorąco dziękujemy firmom TACTIC i PSB za pomoc w organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

oprac. Magdalena Kubiak

c) 2009-2021 by szkolawicko.pl
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem