Turniej Mölkky w Bibliotece Szkolnej w Wicku
Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Turniej Mölkky w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Mölkky  to znana od wielu lat i ciesząca się ogromną popularnością w Finlandii gra, przypominająca kręgle, jednak do zbicia drewnianych ponumerowanych stojaków używa się tam specjalnego zbijaka, również z drewna. W Mölkky można grać prawie wszędzie, ilość osób grających jest dowolna, podobnie jak wiek uczestników gry. Wygrywa gracz, który najszybciej uzbiera 50 punktów.

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Dzięki Firmie TACTIC z Krakowa, która przysłała do Wicka 2 zestawy tej gry,  w Bibliotece Szkolnej w Wicku odbyły się właśnie pierwsze - więc historyczne – rozgrywki turniejowe Mölkky.

Wzięły w nich udział dzieciaki z klasy IV B, a organizatorami Turnieju Mölkky była bibliotekarka szkolna SP Wicko, Magdalena Kubiak wraz z wychowawczynią czwartaków, Pauliną Stencel.

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

W turnieju bibliotecznym Mölkky najskuteczniejszy okazał się Karol Leżański i to on został zwycięzcą pierwszych historycznych rozgrywek Mölkky w Bibliotece Szkolnej w Wicku. Mölkky błyskawicznie podbiła serca graczy i wiemy już, że znakomicie integrujące grupę turnieje Mölkky staną się kolejną tradycją szkolnej biblioteki.

Turniej Mölkky  w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Nagrodami w turnieju były odblaski drogowe i słodycze podarowane przez Polskie Składy Budowlane. Gorąco dziękujemy firmom TACTIC i PSB za pomoc w organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.