Strona Główna / Podstawowa / Aktualności / Zapraszamy na wystawę poświęconą twórczości Zbigniewa Herberta w Bibliotece Szkolnej w Wicku z okazji Roku Herberta w Polsce

Na zdjęciu:
Plakat wypożyczony z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na wystawę o Zbigniewie Herbercie w Bibliotece Szkolnej w Wicku

Na zdjęciu:

Plakat z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

Od początku kwietnia do końca czerwca trwającego właśnie Roku Zbigniewa Herberta w Polsce na holu Biblioteki Szkolnej w Wicku można oglądać materiały opisujące niezwykłe życie i wspaniałą twórczość jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku. Na wystawową opowieść składają się m. in. skany fotografii, plakaty teatralne wypożyczone lub przekazane Bibliotece Szkolnej w Wicku w celach edukacyjnych z teatrów w Płocku i Częstochowie, a także książki, albumy, znaczki i karty pocztowe oraz inne materiały pochodzące m. in. z MOCAKU - Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Instytutu Książki w Krakowie, Poczty Polskiej SA,  Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, a przede wszystkim – dzięki pomocy Fundacji Zbigniewa Herberta – kopie materiałów pochodzących z Archiwum Zbigniewa Herberta w Bibliotece Narodowej w Warszawie - za zgodą wdowy po poecie, Pani Katarzyny Herbert.

Uczniowie klas starszych SP oraz gimnazjaliści szkoły w Wicku mają teraz niepowtarzalną okazję zapoznać się podczas multimedialnych lekcji bibliotecznych z wyjątkowymi materiałami dokumentującymi życie i twórczość autora „Pana Cogito” i „Raportu z oblężonego Miasta”.

Pozostałe grupy uczniów i dorosłych zainteresowanych zwiedzeniem tej ekspozycji oraz udziałem w zajęciach multimedialnych na temat twórczości Herberta zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Szkolnej w Wicku w godzinach pracy od 8.00 do 14.00 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem: 59 8611167, wew. do biblioteki 26.

Wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły obchody Roku Zbigniewa Herberta w Bibliotece Szkolnej w Wicku, składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wystawy.