Strona Główna / Rekrutacja / Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół podstawowych

Rekrutacja elektroniczna do klas I na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej bierze pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, wyrażającą się m . in. zawieszeniem zajęć w przedszkolach i szkołach. Zachęca do poszukiwania takich rozwiązań, które z jednej strony nie narażałaby na niebezpieczeństwo pracowników przedszkola i szkoły oraz Państwa, z drugiej zaś pozwoliły na sprawne przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego.

Dlatego też, w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19, zgodnie z zaleceniami MEN, zachęcamy do korzystania z rekrutacji elektronicznej. Proponujemy wykorzystanie do tego celu naszej skrzynki mailowej: spwicko@szkolawicko.pl. Podania można przesyłać w formie skanów lub nawet fotografii dokumentów. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w formie papierowej.

Karta zgłoszenia dziecka (do pobrania):

Rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych z Gminy Wicko na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja uczniów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wicku

na rok szkolny 2021/2022

Niebawem rozpocznie się rekrutacja dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wicko. Zapisy do klas I Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku na rok szkolny 2021/2022 trwają od 1 marca do 31 marca 2021.

Zarządzenie Wójta Gminy Wicko dotyczące rekrutacji:

Karta zgłoszenia dziecka (do pobrania):

Załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr WG/24/2021
Wójta Gminy Wicko
z dnia 25 stycznia 2021 r.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO, A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

L.p.

Czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu

uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 1 marca 2021 r.      do 30 marca 2021 r.

do 12 maja 2021 r.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną

wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z potwierdzeniem okoliczności  zawartych w oświadczeniach.

do 9 kwietnia 2021 r.

do 14 maja 2021 r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

15 kwietnia 2021 r.

31 maja 2021 r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata

woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 27 kwietnia 2021 r.

do 10 czerwca 2021 r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

30 kwietnia 2021 r.

do 17 czerwca 2021 r.