Strona Główna / Rekrutacja / Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół podstawowych

Rekrutacja elektroniczna do klas I na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej bierze pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną, wyrażającą się m . in. zawieszeniem zajęć w przedszkolach i szkołach. Zachęca do poszukiwania takich rozwiązań, które z jednej strony nie narażałaby na niebezpieczeństwo pracowników przedszkola i szkoły oraz Państwa, z drugiej zaś pozwoliły na sprawne przeprowadzenie postępowania rekrutacyjnego.

Dlatego też, w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID 19, zgodnie z zaleceniami MEN, zachęcamy do korzystania z rekrutacji elektronicznej. Proponujemy wykorzystanie do tego celu naszej skrzynki mailowej: spwicko@szkolawicko.pl. Podania można przesyłać w formie skanów lub nawet fotografii dokumentów. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w formie papierowej.

Karta zgłoszenia dziecka (do pobrania):

Rekrutacja uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych z Gminy Wicko na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja uczniów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wicku

na rok szkolny 2020/2021

Rozpoczęła się rekrutacja dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wicko. Zapisy do klas I Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wicku na rok szkolny 2020/2021 trwają od 2 marca do 31 marca 2020.

Zarządzenie Wójta Gminy Wicko dotyczące rekrutacji:

Karta zgłoszenia dziecka (do pobrania):

Załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr WG/3/2018
Wójta Gminy Wicko
z dnia 25 stycznia 2018 r.

TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO ORAZ POSTĘPOWANIA UZUPEŁNIAJĄCEGO, A TAKŻE TERMINY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

L.p.

Czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu

uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 1 marca 2018 r.      do 30 marca 2018 r.

od 28 kwietnia 2018 r. do 12 maja 2018 r.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną

wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z potwierdzeniem okoliczności  zawartych w oświadczeniach.

od 4 kwietnia 2018 r.
do 20 kwietnia 2018 r.

od 16 maja 2018 r.

do 29 maja 2018 r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

27 kwietnia 2018 r.

9 czerwca 2018 r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata

woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 21 kwietnia 2018 r. do 27 kwietnia 2018 r.

od 12 czerwca 2018 r.

do 19 czerwca 2018 r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

28 kwietnia 2018 r.

do 23 czerwca 2018 r.