Turniej Wiedzy o Teatrze w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Turniej Wiedzy o Teatrze w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku

Turniej Wiedzy o Teatrze
w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku

Turniej Wiedzy o Teatrze w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej Wicku miał w tym roku szczególną oprawę ikonograficzną, dzięki plakatom przysłanym nam przez Teatr Nowy im. Witkacego w Słupsku i Teatr Polski w Poznaniu. W tym roku gimnazjaliści z Wicka, aby wziąć udział w turnieju wiedzowym, musieli między innymi przygotować folder o wybranym teatrze w Polsce, zaprezentować fragment inscenizacji „Antygony" Sofoklesa lub „Romeo i Julii" Williama Szekspira, a także znać budowę i zasady teatru antycznego i elżbietańskiego oraz fakty biograficzne wybranych aktorów polskich.

Reprezentacja kl. IIIB   Reprezentacja kl. IA
                     Reprezentacje kl. IIIB i IA

Reprezentacja kl. IB  Reprezentacja kl. IIC
Reprezentacje kl. IB i IIC

W turnieju, który odbył się dn. 27 maja 2010 roku, wzięły udział 4 reprezentacje klas I - III. Zwycięzcami Turnieju Wiedzy o Teatrze okazały się uczennice kl. IIIB: Anna Gac, Marlena Namyślak i Małgorzata Wiśniewska, które zdobyły 101 punktów.

Zwycięzcy Turnieju Wiedzy o Teatrze - reprezentacja kl. IIIB

Drugie miejsce zdobyli reprezentanci kl. IA, którzy wyprzedzili swoje koleżanki i kolegów z kl. IIC i IB. Jurorami w turnieju byli nauczyciele - humaniści Gimnazjum w Wicku i tutejsi bibliotekarze.

Komisja konkursowa podczas podliczania punktacji
Komisja konkursowa podczas podliczania punktacji

Głównymi organizatorkami Turnieju Wiedzy o Teatrze były: Dorota Halas, polonistka Zespołu Szkół w Wicku i Magdalena Kubiak, nauczyciel - bibliotekarz Gimnazjum w Wicku. Wszystkie nagrody ufundowała Iwona Szymichowska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wicko.

Uczestnicy Turnieju Wiedzy o Teatrze wraz z jurorami