Obchody Roku Henryka Sienkiewicza w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół w Wicku - zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy i do udziału w konkursie literackim

Obchody Roku Henryka Sienkiewicza w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół w Wicku - zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy  i do udziału w konkursie literackim

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Wicku serdecznie zaprasza do obejrzenia nowej wystawy, przygotowanej z okazji Roku Henryka Sienkiewicza w Polsce. Na wystawę składają się dwie ekspozycje wypożyczone z polskich muzeów: ekspozycja tematyczna Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza z Poznania pod nazwą „Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość” oraz karykatury bohaterów Sienkiewiczowskiej „Trylogii” autorstwa Jacka Frankowskiego z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie. Ich dopełnieniem są skany dokumentów noblowskich, fotografii oraz artykułów przesłanych bibliotece z Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, a także ze Szwedzkiej Akademii i ze szwajcarskiego Vevey, gdzie 100 lat temu Sienkiewicz zmarł.

Wystawę można zobaczyć do końca października od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy szczególnie młodzież szkolną powiatu lęborskiego. Zwiedzających prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr 59 861 11 67, wew. do biblioteki: 26. Wstęp wolny smile.

Gimnazjalistów i uczniów klas szóstych z Gminy Wicko również gorąco zachęcamy do udziału w konkursie literackim z okazji Roku Sienkiewicza w Polsce. Szczegóły konkursu znajdziecie tu oraz w zakładce KONKURSY.