Turniej Omnibus Sportowy Gimnazjum w Wicku
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Turniej Omnibus Sportowy Gimnazjum w Wicku

Turniej Omnibus Sportowy Gimnazjum w Wicku

W piątek, 29 kwietnia 2016, tuż przed majowym weekendem, na małej sali gimnastycznej odbył się tradycyjny w naszej szkole Turniej Omnibus Sportowy Gimnazjum w Wicku.  Do turnieju zapisało się siedem trzyosobowych drużyn z wszystkich klas gimnazjalnych. Nasi uczniowie musieli wykazać się zarówno znajomością z historii i teorii sportu, jak i sprawnością fizyczną. Czekały na nich konkurencje sprawnościowe: nożyce, żonglerka piłką nożną, rzuty do kosza; zręczościowe: baloniada, dmuchane piłeczki; wiedzowe: test z piłki nożnej, pytania losowe.

Turniej Omnibus Sportowy Gimnazjum w Wicku

Turniejowymi zwycięzcami i tegorocznymi zdobywcami zaszczytnego tytułu Omnibusa Sportowego okazali się uczniowie kl. IIIA: Daria Warych, Paweł Gabrukiewicz i Karol Ślusarek, którzy zdobyli łącznie 54. punkty.

Drugie miejsce - co bardzo cieszy -  niespodziewanie zajęła drużyna kl. IA: Weronika Kasprzyk, Wiktoria Leszczuk i Dawid Śmiechowski - z 49. punktami.

Trzecią drużyną Omnibusa okazała się reprezenatacja kl. IIIB: Wiktoria Białaszewska, Mateusz Bronk i Paweł Konczalski - z 45. punktami.

Głównym celem Omnibusa Sportowego Gimnazjum w Wicku jest promocja zdrowego stylu życia poprzez ruch i aktywną zabawę. Cieszy nas również coraz większa ilość dziewcząt, które zdecydowały się reprezezentować swoje klasy razem z chłopcami.smile

Dla wszystkich turniejowiczów zapewniono nagrody ufundowane przez głównych organizatorów konkursu: Izabelę Lewicką, Magdalenę Kubiak i Katarzynę Monczak oraz przez oficjalnych sponsorów imprezy: Departament Sportu Dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Fundację Power4Young z Wrocławia oraz Polski Związek Narciarski. Jurorem  tegorocznego Omnibusa, oprócz organizatorów, był również gość specjalny imprezy, p. Paweł Małecki, Dyrektor Zespołu Szkół w Wicku.