Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku

Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku

W czwartek , 29 października 2015, uczestnicy konkursu wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina mogli zmierzyć się z testem, który został na tę okazję przygotowany przez nauczycielkę muzyki ZS Wicko, p. Nataszę Konopacką.

Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku

Test składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie musieli ze słuchu rozpoznać 10 utworów muzycznych Fryderyka Chopina, odmiennych gatunkowo i stylistycznie.

Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku

Następnie odpowiadali pisemnie na pytania testowe, dotyczące biografii i twórczości wielkiego pianisty i kompozytora.

Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku

Cieszy liczny udział naszych uczniów w konkursie, którzy nie zawiedli i postanowili sprawdzić swoją muzyczną wiedzę. Niemal każdy z odziałów klasowych Gimnazjum w Wicku oraz szóstoklasiści SP mieli swoich reprezentantów w Szopenadzie, co dowodzi, że zainteresowania muzyczne naszej młodzieży wykraczają poza współczesne popularne rytmy.

Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku

W pierwszej połowie listopada nastąpi uroczyste wręczenie nagród w konkursie wszystkim uczestnikom Szopenady. A jest czym się pochwalić, bo fundatorami oryginalnych nagród naszego konkursu są organizatorzy i fundatorzy tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Bank Zachodni WBK. Gorąco dziękujemy naszym fundatorom za przepiękne nagrody!

Dziś Szopenada - uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem o wielkim Fryderyku

Główną organizatorką Szopenady była p. Natasza Konopacka. Pomagała jej bibliotekarka szkolna ZS Wicko.