Kinowy piątek gimnazjalistów IIIC na rozpoczęcie ferii zimowych
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Kinowy piątek gimnazjalistów IIIC na rozpoczęcie ferii zimowych

Kinowy piątek gimnazjalistów IIIC
na rozpoczęcie ferii zimowych

Kinowy piątek gimnazjalistów IIIC na rozpoczęcie ferii zimowych

Początek ferii zimowych - 30 stycznia 2015 - gimnazjaliści IIIC postanowili uczcić ambitnie piątkowym wyjazdem do multikina Jantar w Słupsku na najnowszą polską produkcję na temat Powstania Wielkopolskiego w 1918 roku pt. "Hiszpanka" w reżyserii Łukasza Barczyka z międzynarodową obsadą.

Kinowy piątek gimnazjalistów IIIC na rozpoczęcie ferii zimowych

Film wymagający i trudny nie do końca sprostał oczekiwaniom naszej młodzieży, niemniej jednak w sposób niezwykle barwny i oryginalny pokazał czas wyjątkowego w dziejach Polski i Polaków momentu historycznego, o którego nasi uczniowie - kto wie - mogą być spytani już w kwietniu podczas egzaminów z przedmiotów humanistycznych.

Kinowy piątek gimnazjalistów IIIC na rozpoczęcie ferii zimowych
Kinowy piątek gimnazjalistów IIIC na rozpoczęcie ferii zimowychDla naszych uczniów równie ważnym, co sam pobyt w kinie, był czas spędzony w gronie przyjaciół i kilka wolnych chwil tuż przed odjazdem do Wicka, spędzonych w galerii handlowej Jantar. A po feriach czeka na nich lekcja multimedialna o "Hiszpance" i początkach Polski po 123. latach niewoli.