Weź udział w kaszubskim konkursie recytatorskim w Roku Kolberga
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Weź udział w kaszubskim konkursie recytatorskim w Roku Kolberga

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim poezji w języku kaszubskim
dla dzieci i młodzieży z Gminy Wicko, upamiętniającym Rok Oskara Kolberga
w Polsce

Weź udział w kaszubskim konkursie recytatorskim w Roku Kolberga

Fot. Pocztówka z Fundacji Harmonia Artis

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim uczniów Gminy Wicko ze szkół podstawowych i gimnazjum.

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna Gminy Wicko, Biblioteka Szkolna Gimnazjum w Wicku

Cele konkursu:

v  Upamiętnienie osoby i działalności etnograficznej  Oskara Kolberga wśród dzieci i młodzieży szkolnej Gminy Wicko.

v  Poszerzenie wiedzy uczniów na temat twórczości w języku kaszubskim.

v  Rozwijanie talentów językowych i recytatorskich wśród uczestników konkursu.

v  Uwrażliwienie uczestników konkursu na piękno literatury regionalnej.

v  Zachęcanie do czynnego uczestnictwa w konkursach humanistycznych wśród dzieci i młodzieży Gminy Wicko.

Czas trwania konkursu:

wtorek, 25.11.2014, godz. 9.00 – uczniowie SP

środa, 26.11.2014, godz. 9.00 - gimnazjaliści

KATEGORIE WIEKOWE UCZESTNIKÓW, WARUNKI UCZESTNICTWA
W KONKURSIE:

Klasy IV-VI SP

1. Jedną szkołę podstawową może reprezentować maksymalnie do 5 uczniów.

2. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie do biblioteki uczestników konkursu wraz z wybranymi do recytacji tytułami wierszy drogą mailową, telefonicznie lub osobiście przez nauczyciela – opiekuna najpóźniej do poniedziałku, 24 listopada 2014.

3. Uczniowie SP mogą wybrać do recytacji po jednym dowolnym wierszu w języku kaszubskim, ale preferowane będą utwory przeznaczone dla dzieci, np. tłumaczenia na język kaszubski wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima lub innych klasyków poezji dziecięcej (tytuły wierszy mogą się powtarzać).

4. Wybór wiersza w języku kaszubskim jest konieczny, by wziąć udział w konkursie.

5. Biblioteka dysponuje wierszami w języku kaszubskim, z których można dokonać wyboru recytacji. 6. Jurorzy oceniać będą następujące kategorie recytacji: wybór wiersza, prawidłowa dykcja

Uczniowie gimnazjum

1. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie do biblioteki uczestników konkursu wraz z wybranymi do recytacji tytułami wierszy drogą mailową, telefonicznie lub osobiście przez gimnazjalistów najpóźniej do poniedziałku, 24 listopada 2014.

2. Uczniowie Gimnazjum w Wicku mogą wybrać do recytacji po jednym utworze poetyckim w języku kaszubskim (tytuły wierszy mogą się powtarzać).

3. Wybór wiersza w języku kaszubskim jest konieczny, by wziąć udział w konkursie.

4. Biblioteka dysponuje wierszami w języku kaszubskim, z których można dokonać wyboru recytacji.

5. Jurorzy oceniać będą następujące kategorie recytacji: wybór wiersza, prawidłowa dykcja i modulacja głosu, kostium lub rekwizyt, opanowanie pamięciowe, ogólne wrażenie artystyczne.

UWAGI KOŃCOWE:

Wszelkie pytania i zapisy do konkursu prosimy kierować bezpośrednio do pracowników Biblioteki Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku. Tel. do biblioteki: 59 8663 422, mail: bibliotekawicko@interia.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY