Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Zaproszenie do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Literackim z okazji Roku Jana Karskiego w Polsce

Biblioteka Gminna i Gimnazjalna w Wicku
ogłasza

Międzyszkolny Konkurs Literacki
z okazji Roku Jana Karskiego w Polsce.

Zaproszenie do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Literackim  z okazji Roku Jana Karskiego w Polsce
  (Fot. Wyd. Znak)

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów Gimnazjum w Wicku, a także gimnazjalistów z Cewic, Główczyc, Łebienia, Łeby i Nowej Wsi Lęborskiej.

Oto propozycje prac konkursowych (jedna do wyboru):

1.     Reportaż: Jan Karski – misja wielkiego człowieka.

2.     Esej: Wielkość człowieka mierzona jego czynami na przykładzie życia i działalności Jana Karskiego.

3.     Utwór liryczny - do wyboru: sonet, pieśń, hymn lub oda – opiewający dokonania Jana Karskiego.

Fundatorami nagród w konkursie są:

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak z Krakowa, Muzeum Miasta Łodzi, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Narodowe Centrum Kultury oraz Muzeum  Historii Polski w Warszawie.

Podpisane prace (imię i nazwisko ucznia, klasa, adres i tel. szkoły, opiekun ucznia) należy złożyć lub przesłać do biblioteki do 31 października 2014. O szczegółowym terminie ogłoszenia wyników i uroczystości wręczenia nagród poinformujemy uczestników w terminie późniejszym.

Nasz adres: Biblioteka Gminna i Gimnazjalna w Wicku, Wicko 39, 84-352 Wicko,woj. pomorskie, tel. 59 8663 422 .