Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim w różnych językach, upamiętniającym Rok Juliana Tuwima w Polsce

Zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim
w różnych językach dla dzieci
i mł
odzieży z Gminy Wicko,
upamię
tniającym Rok Juliana Tuwima w Polsce

Organizatorzy:
Biblioteka Publiczna Gminy Wicko
Biblioteka Szkolna Gimnazjum w Wicku

Cele konkursu:

•         Upamiętnienie utworów  poetyckich autorstwa Juliana Tuwima wśród dzieci i młodzieży szkolnej Gminy Wicko.
  •         Poszerzenie wiedzy uczniów na temat Juliana Tuwima.
  •         Rozwijanie talentów językowych i recytatorskich wśród uczestników konkursu.
  •         Uwrażliwienie uczestników konkursu piękno poezji polskiej.
  •         Poszerzenie wiedzy o twórczości literackiej Juliana Tuwima wśród uczestników konkursu.
  •      Zachęcanie do czynnego uczestnictwa w konkursach humanistycznych wśród dzieci i młodzieży Gminy Wicko.

Czas trwania konkursu:

ďż˝roda, 27.11.2013, godz. 9.00 – uczniowie SP

Czwartek, 28.11.2013, godz. 9.00 - gimnazjali�ci

KATEGORIE WIEKOWE UCZESTNIKÓW, WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

Klasy IV-VI SP

1. Jedną szkołę podstawową może reprezentować maksymalnie do 5 uczniów.
2. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie do biblioteki uczestników konkursu wraz z wybranymi do recytacji tytułami wierszy drogą mailową, telefonicznie lub osobiście  przez nauczyciela – opiekuna najpóźniej
do poniedziałku, 25 listopada 2013.
3. Uczniowie SP mogą wybrać do recytacji po jednym wierszu dla dzieci Juliana Tuwima (tytuły wierszy mogą się powtarzać).

4. Wybór wiersza Tuwima w innym języku niż polski nie jest konieczny, ale będzie punktowany dodatkowo.
5. Biblioteka dysponuje wierszami Juliana Tuwima w wersji książkowej i elektronicznej w języku polskim
i w innych językach obcych, z których można dokonać wyboru recytacji.

6. Jurorzy oceniać będą następujące kategorie recytacji: wybór wiersza, prawidłowa dykcja i modulacja głosu, kostium lub rekwizyt, opanowanie pamięciowe, ogólne wrażenie artystyczne.

Uczniowie gimnazjum

1. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie do biblioteki uczestników konkursu wraz z wybranymi do recytacji tytułami wierszy drogą mailową, telefonicznie lub osobiście przez gimnazjalistów najpóźniej do poniedziałku, 25 listopada 2013.
2. Uczniowie Gimnazjum  w Wicku mogą wybrać do recytacji po jednym utworze poetyckim Juliana Tuwima (tytuły wierszy mogą się powtarzać).
3. Wybór wiersza Tuwima w innym języku niż polski nie jest konieczny, ale będzie punktowany dodatkowo.
4. Biblioteka dysponuje wierszami Juliana Tuwima w wersji książkowej i elektronicznej w języku polskim i w innych językach obcych, z których można dokonać wyboru recytacji.
5. Jurorzy oceniać będzie następujące kategorie recytacji: wybór wiersza, prawidłowa dykcja i modulacja głosu, kostium lub rekwizyt, opanowanie pamięciowe, ogólne wrażenie artystyczne.

UWAGI KOŃCOWE:

Wszelkie pytania i zapisy do konkursu prosimy kierować bezpośrednio do pracowników Biblioteki Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku.
Tel. do biblioteki: 59 8663 422, mail: bibliotekawicko@interia.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY:)

Nagrody w konkursie ufundowali:

-Pani Kinga Janowska-Kuziak, menadżer P. Doroty Miśkiewicz – płyty Doroty Miśkiewicz i Zespołu Kwadrofonik z kompozycjami Witolda Lutosławskiego (również Patrona Roku 2013) do wierszy Juliana Tuwima pt. „Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”,

-Fundacja „Młodzi Artyści” - najnowsza płyta z piosenkami do słów Juliana Tuwima, będącą efektem projektu „Muzyka z Tuwimem”,

-Szkolny Klub Europejski w Gimnazjum w Wicku pod kierunkiem Pani Anny Burak - kalendarze szkolne UE.

-Wydział Kulturalny Urzędu Miejskiego Miasta Łodzi - gadżety związane z łódzkimi obchodami Roku Tuwima (koszulki, nośniki pamięci, przypinki, foldery).

-Zespół rockowy BULDOG - płyty z autorskimi kompozycjami do wierszy Juliana Tuwima.