Wykład na temat Jana Czochralskiego i podsumowanie konkursu w bibliotece
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Wykład na temat Jana Czochralskiego i podsumowanie konkursu w bibliotece

Wykład na temat Jana Czochralskiego
i podsumowanie konkursu interdyscyplinarnego
z okazji Roku Czochralskiego w Polsce
w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku

Wykład na temat Jana Czochralskiego i podsumowanie konkursu w bibliotece

We wtorek, 18 czerwca 2013 w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku odbyło się wyjątkowe spotkanie z p. Olgą Konarczak z warszawskiego Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Pani Konarczak przygotowała wykład na temat Patrona 2013 Roku, Jana Czochralskiego. Na spotkanie w bibliotece w Wicku zaproszono klasy IIA i IIC Gimnazjum w Wicku oraz uczestników tegorocznego konkursu interdyscyplinarnego dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczęcia Roku Jana Czochralskiego w Polsce pod nazwą "Kopernik, Curie, Czochralski - wśród naukowców i badaczy znad Odry i Wisły".

Wykład na temat Jana Czochralskiego i podsumowanie konkursu w bibliotece

Do konkursu, którego organizatorem była Biblioteka Gminna i Gimnazjalna w Wicku,  zgłosili się uczniowie Gimnazjum z Łeby i Wicka, a także ze Szkół Podstawowych w Wicku i Szczenurzy. Podczas spotkania wręczono nagrody uczniom, biorącym udział w konkursie.

Wykład na temat Jana Czochralskiego i podsumowanie konkursu w bibliotece

Wśród gimnazjalistów najwyżej oceniona została praca Dawida Stasiaka z kl. IIIB Gimnazjum w Wicku - komiks o naukowcach z Polski.

Wykład na temat Jana Czochralskiego i podsumowanie konkursu w bibliotece

W kategorii uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Natalia Horbacz z SP Szczenurze za wykonanie folderu o Janie Czochralskim oraz Hubert Godula z miejscowej szkoły podstawowej za portret Jana Czochralskiego.

LAUREACI KONKURSU W KAT. SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

I miejsce ex aequo

Hubert Godula - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wicku

Natalia Horbacz - Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

II miejsce ex aequo

Magdalena Górecka - Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

Nikola Wejer - Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

LAUREACI KONKURSU W KAT. GIMNAZJÓW:

Dawid Stasiak - Gimnazjum w Wicku

II miejsce ex aequo

Ewa Bojke - Gimnazjum w Wicku

Filip Majchrzak - Gimnazjum w Łebie

Michalina Piotrowicz - Gimnazjum w Wicku

Marcin Wilkos - Gimnazjum w Łebie

Nagrodami w konkursie były gry edukacyjne, książki, CD-ROMY, foldery i gadżety promujące nauki ścisłe. Głównymi fundatorami nagród w konkursie były: Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Biura Promocji Urzędów Miejskich w  Kcyni i Wrocławiu, a także Biuro Prezydenta Gdańska ds. Kultury.

Wykład na temat Jana Czochralskiego i podsumowanie konkursu w bibliotece

Tuż po skończonym wykładzie p. Olga Konarczak zaproponowała zabawę z młodzieżą w formie krótkiego quizu o Czochralskim. Najaktywniejszych uczniów nagrodziła książkami o wybitnych naukowcach z Polski, wydanymi przez warszawskie MSC.