Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Szkoła Podstawowa
im. Jana Brzechwy w Wicku

ul. Parkowa 4, 84-352 Wicko
tel./fax: 59 8611167
spwicko@szkolawicko.pl
Zespół Szkół w Wicku
Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Reprezentanci klasy IIIB
zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Tradycja majowych turniejów literackich w naszej szkole trwa już prawie dziesięć lat. Za każdym razem tematem zmagań turniejowych jest jakaś rocznica związana z wybitnym przedstawicielem literatury światowej lub rodzimej. Tym razem wybór padł na Aleksandra Fredrę, który w tym roku obchodzi 220. urodziny.

Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Cieszy nas przede wszystkim liczny udział naszych uczniów w turnieju, upamiętniającym twórczość Aleksandra Fredry. Wszystko odbyło się  w duchu Fredrowskim – uczniowie uczyli się i poznawali nową wiedzę, wspólnie się bawiąc. Jako nauczyciele mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób wiadomości dobrze wykorzystają oni w następnych latach swojej edukacji. 

Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

 To właśnie dzisiaj, czyli 21 maja 2013 roku o godz. 9.00, gimnazjaliści z Wicka przybyli na salę widowiskową miejscowego GOKiSu, aby wziąć udział w Turnieju literackim o życiu i twórczości Aleksandra Fredry.

Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Organizatorem turnieju była Biblioteka Gminna i Gimnazjalna w Wicku. Do udziału w turnieju o Fredrze zgłosiło się łącznie 7 trzyosobowych drużyn niemal z wszystkich klas Gimnazjum w Wicku, razem 21 gimnazjalistów. Wśród zaproponowanych konkurencji były:

  •  inscenizacja wybranego fragmentu utworu Fredry,
  •  pytania losowe dotyczące polskiego romantyzmu oraz życia i twórczości autora „Ślubów panieńskich”,
  •  rozpoznanie cytatów z „Zemsty”,
  •  wykonanie plakatu teatralnego do wybranej komedii Fredrowskiej.

Jurorami turnieju – prócz organizatorów konkursu – były nauczycielki Zespołu Szkół w Wicku: Katarzyna Monczak i Magdalena Widera.

Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Reprezentanci klasy IIIB zwycięzcami turnieju o Fredrze!

Najwięcej punktów w turnieju zdobyła druga drużyna klasy IIIB w składzie: Magdalena Dziemiańczyk, Małgorzata Fic i Mieszko Nasiadko, którzy drugi rok z rzędu wygrali majowy turniej literacki. Kolejne miejsce zajęła drużyna z klasy IIB, czyli Justyna Horbacz, Wiktoria Mallek i Emilia Rzepka. Trzecie miejsce zajęła niespodziewanie druga drużyna klasy IC w składzie: Zofia Buśko, Agata Chilińska i Zuzanna Zarzeczna. Był to bardzo dobry występ niedoświadczonych pierwszasków, którzy - mimo że w odróżnieniu od starszych uczniów nie omawiali jeszcze na lekcjach języka polskiego "Zemsty" Aleksandra Fredry - poradzili sobie lepiej niż starsze roczniki, czego dowodem jest również czwarta lokata pierwszej drużyny tej samej klasy IC: Agaty Kosińskiej, Agaty Neumüller i Nikoli Stojek

Pozostałe drużyny turnieju o Fredrze:

Drużyna klasy IIA: Martyna Deręgowska, Mateusz Król, Oliwia Wojtala

Drużyna klasy IIIA: Klaudia Karczewska, Sylwia Ponka, Monika Tuchalska

Pierwsza drużyna klasy IIIB: Maciej Kotlarz, Adrian Rosinke, Dawid Stasiak

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni, bo wszystkim należą się gorące podziękowania za chęć i zaangażowanie oraz ambicję. Głównym fundatorem nagród w turnieju literackim była Biblioteka Publiczna Gminy Wicko. Ponadto wrocławski Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” podarował na turniej 21 egz. książki pt. „Ze Lwowa do Wrocławia. Fredro – świadek historii”, a Teatr Narodowy w Warszawie ufundował gadżety promocyjne związane z teatrem. 

Organizatorzy imprezy pragną serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu turnieju pracownikom GOKiSu w Wicku oraz nauczycielkom ZS Wicko z komisji konkursowej.

oprac. Magdalena Kubiak

 

c) 2009-2021 by szkolawicko.pl
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem