Podsumowanie DICKENS-QUIZU w bibliotece
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Podsumowanie DICKENS-QUIZU w bibliotece

DICKENS-QUIZU
w bibliotece

W środę, 16 stycznia 2013 w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i podsumowania wyników DICKENS-QUIZU, który uczniowie kl. IC Gimnazjum w Wicku pisali w grudniu w ramach ogólnoeuropejskich obchodów Roku Charlesa Dickensa w 200-lecie Jego urodzin.

Podsumowanie DICKENS-QUIZU w bibliotece

Najlepiej spośród biorących udział w DICKENS-QUIZIE gimnazjalistów spisała się Zosia Buśko i to ona została zwyciężczynią tego konkursu. Test pisało łącznie 18 uczniów. W quizie sprawdzana była zarówno znajomość faktów biograficznych z życia Charlesa Dickensa, jak i znajomość jednego z najbardziej popularnych do dzisiaj Dickensowskich utworów – „Opowieści wigilijnej”, będącego zarazem obowiązkową lekturą gimnazjalną w polskich szkołach.

Podczas uroczystości wszyscy uczestnicy DICKENS-QUIZU otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety związane z twórczością Charlesa Dickensa i nauką języka angielskiego.  Zwiedzili również wystawę poświęconą życiu i twórczości autora „Olivera Twista” pod nazwą „Witamy Nowy Rok z Charlesem Dickensem”, którą do końca stycznia można oglądać w bibliotece. Sponsorami i darczyńcami nagród DICKENS-QUIZU oraz materiałów wystawowych byli: Muzeum Charlesa Dickensa w Londynie, Centrum Informacji Turystycznej Medway w Rochester, teatry z Polski, Wielkiej Brytanii i USA oraz warszawski i krakowski oddział British Council.