Wersja dla niedowidzących - włącz Wersja dla niedowidzących - wyłącz
Szkoła Podstawowa
im. Jana Brzechwy w Wicku

ul. Parkowa 4, 84-352 Wicko
tel./fax: 59 8611167
spwicko@szkolawicko.pl
Zespół Szkół w Wicku
Podsumowanie DICKENS-QUIZU w bibliotece
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Podsumowanie DICKENS-QUIZU w bibliotece

Podsumowanie
DICKENS-QUIZU
w bibliotece

W środę, 16 stycznia 2013 w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku odbyła się uroczystość wręczenia nagród i podsumowania wyników DICKENS-QUIZU, który uczniowie kl. IC Gimnazjum w Wicku pisali w grudniu w ramach ogólnoeuropejskich obchodów Roku Charlesa Dickensa w 200-lecie Jego urodzin.

Podsumowanie DICKENS-QUIZU w bibliotece

Najlepiej spośród biorących udział w DICKENS-QUIZIE gimnazjalistów spisała się Zosia Buśko i to ona została zwyciężczynią tego konkursu. Test pisało łącznie 18 uczniów. W quizie sprawdzana była zarówno znajomość faktów biograficznych z życia Charlesa Dickensa, jak i znajomość jednego z najbardziej popularnych do dzisiaj Dickensowskich utworów – „Opowieści wigilijnej”, będącego zarazem obowiązkową lekturą gimnazjalną w polskich szkołach.

 

Podczas uroczystości wszyscy uczestnicy DICKENS-QUIZU otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz gadżety związane z twórczością Charlesa Dickensa i nauką języka angielskiego.  Zwiedzili również wystawę poświęconą życiu i twórczości autora „Olivera Twista” pod nazwą „Witamy Nowy Rok z Charlesem Dickensem”, którą do końca stycznia można oglądać w bibliotece. Sponsorami i darczyńcami nagród DICKENS-QUIZU oraz materiałów wystawowych byli: Muzeum Charlesa Dickensa w Londynie, Centrum Informacji Turystycznej Medway w Rochester, teatry z Polski, Wielkiej Brytanii i USA oraz warszawski i krakowski oddział British Council.

 oprac. Magdalena Kubiak

c) 2009-2021 by szkolawicko.pl
wcag 2.0
Ta strona może korzystać z Cookies.
OK, rozumiem