Sprawozdanie z turnieju o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Sprawozdanie z turnieju o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego

Słowacki wielkim poetą był...

W czwartek, 14. maja na małej Sali Gimnastycznej Gimnazjum w Wicku odbył się Turniej o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Do turnieju stanęło 6 czteroosobowych reprezentacji z wszystkich klas gimnazjalnych. W komisji konkursowej zasiedli organizatorzy przedsięwzięcia, tj. p. Dorota Halas i p. Magdalena Kubiak, a także p. Wioletta Barasińska oraz główny sponsor nagród książkowych turnieju - p. Iwona Szymichowska, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wicko. Dzięki życzliwości Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatru Nowego w Słupsku otrzymaliśmy również plakaty i afisze z przedstawień sztuk polskiego romantyka, dzięki czemu mała sala gimnastyczna nabrała tego dnia odświętnego wyglądu. Przygotowanych zostało 7 konkurencji, w tym najbardziej widowiskowa inscenizacja fragmentu „Balladyny" oraz literacka gra planszowa.

Słowacki wielkim poetą był

Słowacki wielkim poetą był Słowacki wielkim poetą był

Uczniowie musieli wykazać się sporą dawką wiedzy, umiejętnościami aktorskimi i recytatorskimi, ponieważ ich zadaniem była również recytacja wiersza „Testament mój". Wiele emocji przyniosła konkurencja, polegająca na prawidłowym rozpoznawaniu ze słuchu najpopularniejszych utworów Fryderyka Chopina oraz prezentacja multimedialna, podczas której uczestnicy musieli rozpoznać portrety słynnych polskich przedstawicieli epoki romantyzmu. Ostatecznie wygrała Pierwsza Reprezentacja Klas Trzecich, w składzie: Adam Budzeń, Wioleta Kosińska, Michał Kotlarz i Sebastian Zielonka - 125 p.. Tuż za nimi uplasowała się Druga Reprezentacja Klas Trzecich (Marta Baar, Paulina Klebba, Przemysław Pięda, Ewelina Treder) - 123 p. oraz Pierwsza Reprezentacja Klas Drugich (Beata Cemka, Anna Gac, , Marlena Namyślak, Małgorzata Wiśniewska) - 109 p.

Słowacki wielkim poetą był Słowacki wielkim poetą był

Chcieliśmy w ten sposób uczcić Rok Juliusza Słowackiego w Polsce, a przy okazji zachęcić młodzież do sięgnięcia po literaturę, którą zazwyczaj na co dzień omijają szerokim łukiem. Na gombrowiczowskie pytanie, czy Słowacki wielkim poetą był, młodzież z Gimnazjum w Wicku odpowiedziała chociaż podczas trwania tego turnieju, że tak... A więc było warto!

Słowacki wielkim poetą był

Zwycięzcy Turnieju