Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Poetycka Majówka 2011

Poetycka Majówka

Poetycka Majówka 2011

Edward Stachura, piosenki zespołów Radiohead i Dżem, wiersz satyryczny Ludwika Jerzego Kerna i Juliusz Słowacki - to tylko niektóre przykłady nazwisk poetów  i  utworów zaprezentowanych przez młodzież Gimnazjum w Wicku podczas Poetyckiej Majówki 30 maja 2011 roku.

Anna Kowal, kl. IIB

Joanna Stawarz, kl. IA

Barbara Ranachowska, kl. IIB

Dorota Piechowicz, kl. IC

Ewelina Krówka, kl. IIB

Karina Podolak, kl. IIIB

Kinga Adamczak, kl. IC

Natalia Jones, kl. IB

Różnorodność samodzielnych wyborów naszych gimnazjalistów świadczy o ich oryginalnym, indywidualnym podejściu do rozumienia poezji. Dla jednych poezją jest rockowy utwór, pochodzący z przełomu XX - XXI w., dla drugich jest nią dziewiętnastowieczna wypowiedź romantyka Słowackiego. Każdy ma inną wrażliwość i każdy mógł ją ujawnić, występując w poniedziałkowej majówce. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy spotkają się z zainteresowaniem naszych uczniów także w kolejnych latach.

W wyniku głosowania, w którym wzięli udział również sami wykonawcy utworów poetyckich, pierwsze miejsce w majówkowym poezjowaniu zajęła Ewelina Krówka z kl. IIB za gitarowe wykonanie utworu „Mała aleja róż"  zespołu „Dżem". Tuż za nią uplasowały się ex aequo uczennice: Anna Kowal z kl. II B za piosenkę „Creep" Radiohead oraz Kinga Adamczak z kl. IC  za recytację wiersza „Cytryna" L. J. Kerna.

Poetycka Majówka 2011

Główną organizatorką i pomysłodawczynią Poetyckiej Majówki dla gimnazjalistów z Wicka była polonistka ZS Wicko, p. Dorota Halas. Pomagały jej nauczycielki: Anna Burak, Anna Michałowska i Magdalena Kubiak.