Uroczyste podsumowanie Quizu Historycznego o Grunwaldzie
Strona Główna / Oddziały gimnazjalne / Aktualności / Uroczyste podsumowanie Quizu Historycznego o Grunwaldzie

Podsumowanie Quizu Historycznego
z okazji
600-lecia Bitwy pod Grunwaldem

18 listopada 2010 roku w Bibliotece Gminnej i Gimnazjalnej w Wicku odbyło się uroczyste podsumowanie wyników i wręczenie nagród uczestnikom Quizu Historycznego o Grunwaldzie w 600. rocznicę słynnej bitwy. Do pisania quizu zgłosiło się 17 uczniów z wszystkich klas Gimnazjum w Wicku.

Uroczyste podsumowanie Quizu Historycznego o Grunwaldzie

Nagrodami w quizie były m. in. gry dydaktyczne i płyty CD upamiętniające Bitwę pod Grunwaldem, a także bruliony z logiem fundatora nagród – Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Wręczenie nagród nastąpiło wśród ekspozycji historycznej w bibliotece, -wystawy, którą czytelnicy mogą oglądać od początku roku szkolnego.

Pierwsze miejsce w quizie grunwaldzkim wywalczyła Martyna Gałafin z kl. IA, drugie miejsce zajęła Klaudia Ozimek z kl. IIIC, trzecie – Mikołaj Mordaszewski również z kl. IIIC. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, a także pamiątkowe dyplomy.Uroczyste podsumowanie Quizu Historycznego o Grunwaldzie

Organizatorami i pomysłodawcami Quizu Historycznego o Grunwaldzie byli nauczyciele Gimnazjum w Wicku: Renata Krużycka, nauczycielka historii i Magdalena Kubiak, bibliotekarka szkolna.